Hediyeleşmek kültürümüzde ve geleneğimizde yeri olan güzel bir alışkanlık. Şimdi giderek sayıları artan özel günlere, sevdiklerimizin kişisel hayatlarında önemi olan olaylar durumlar eklenince alınacak hediyelerin de sayısı gittikçe çoğalıyor. Doğum günleri, yıldönümleri, hastalıklar, gördüğünüz bir iyilik, sevdiklerinizin yeni bir işe başlaması, iş yerinde aldığı bir terfi, açılışlar, törenler, nişanlar hep hediyeleşme zamanlarıdır. Sevdiklerinize, dostlarınıza hediyeler vermek hem ilişkileri pekiştirir, hem aranızdaki duygusal bağları güçlendirir hem de her iki tarafın da yüzüne bir gülümseme, kalbine bir mutluluk hissi verir. Özel günlerle birlikte hediye alma gereği arttıkça bu durumun bütçeleri zorlamaması için doğal olarak daha uygun fiyatlı hediye fikirleri arayışı başlar. Unutmayın ki hediye vermekten maksat, sevdiklerimizi hatırladığımızı onlara değer verdiğimizi göstermektir. Çam sakızı çoban armağanı sözü buradaki amacı en güzel şekilde ifade eder. Bu nedenle hediye seçerken önemli ve değerli olan hatırlamak.

Sevdiklerinize hediye edebileceğiniz uygun fiyatlı hediyeler neler olabilir diye düşünüyorsanız sizler için en güzel ve en uygun fiyatlı ve hemen hemen her durumda kullanılabilecek hediye alternatiflerini hazırladık.

Sevdiklerinize Uygun Hediye Seçmenin İncelikleri

Hediye seçerken en önemli konu vereceğiniz hediyenin gerektirdiği koşullara, hediyeyi vereceğiniz kişiyle sosyal ve duygusal olarak yakınlık derecenize, karşınızdaki kişinin nelere değer verdiğine ve elbette kendi belirlediğiniz bütçeye uygun bir tercih yapabilmektir. Güzel düşüncelerle alınmış kaliteli hediyelerin pahalı olması gerekmez. Hatta çok basit hediyeler çok anlamlı olabilirler. Ancak her ne hediye seçerseniz seçin, hediyenin ambalajı önem taşır. Altının bile şık bir ambalajla hediye edildiğini düşünürseniz, hediyeniz basit bile olsa ona şık bir ambalaj yapmanız hediyenin değerini kat kat artıracaktır. En uygun hediye, fiyatıyla, içeriğiyle ve ambalajıyla içinize en çok sinen hediyedir.

Sevdiklerinize, dostlarınıza hediye seçerken dikkate almanız gereken bazı önemli hususlar vardır. Karşınızdaki kişinin yaşı, eğitimi, cinsiyeti, hayat tarzı, inancı, mesleği ve zevk aldığı konular hediye seçiminde önemlidir. Bunları bilmek ve bunlar doğrultusunda bir tercih yapmak en iyisidir. Kız çocuklarına, erkek çocuklara, ergenlere, ev hanımlarına, sevgiliye, iş arkadaşına, patronunuza, en yakın arkadaşınıza verebileceğiniz hediyeler farklı olur. 

Uygun Fiyatlı Hediye Seçenekleri

Uygun fiyatlı hediye deyince aslında çok fazla seçenek yokmuş gibi gelse de durum hiç de bu şekilde değildir. Çok yakın olmadığınız birisine uygun fiyatlı bir hediye arıyorsanız, ajandalar, şık kalemler, kahve keyif setleri, kupa ve fincanlar, termos mug çeşitleri, dekoratif objeler, hoş kokulu mumlar, özel günler için hazırlanan hediye kutuları her zaman güvenle tercih edebileceğiniz uygun hediye alternatifleri arasında yer alır. Yakın bir arkadaşınıza hediye seçerken aslında işiniz daha kolaydır çünkü bu insanın nelerden hoşlandığını, yaşam tarzını, zevklerini yakından bilirsiniz. Yakın arkadaşa hediye alırken, kişisel aksesuarlar, hobilerinde kullanabileceği kullanışlı küçük aparatlar, çalışma masasında sizi hatırlayıp gülümseyeceği dekoratif objeler, kişiselleştirilmiş her tür hediyenin uygun fiyatlı alternatiflerini bulabilirsiniz.

Anne babanıza uygun fiyatlı hediyeler bulmak da oldukça kolaydır. Dekoratif aynalar, çerçeveler, mumlar ve mumluklar, oda kokuları, yapay çiçekler gibi ev dekorasyon kategorisine giren tüm hediyeleri rahatlıkla düşünebilirsiniz. Ayrıca soğuk kış günlerinde keyifle kullanabilecekleri koltuk şalı ve battaniye çeşitleri de güzel bir seçim olabilir. Parfüm, kozmetik, kişisel bakım ürünleri gibi hediye seçeneklerini gerçekten zevklerini iyi bildiğiniz ve çok yakın olduğunuz kişiler dışındaki insanlara hediye etmek genellikle risklidir. İşe başlama, terfi, kutlamalar, ziyaretler gibi bazı durumlar basitçe çiçek hediyesi gerektirir. Durumun gereği olan hediyeler söz konusu olduğunda farklı bir tercih yerine, gereken hediyenin daha hesaplı olan çeşitlerine yönelebilirsiniz.

50 TL Altı Hediye Fikirleri

Eğer sık sık birilerine hediye alıyorsanız, durumun bütçenizi sarsmaması için çok daha hesaplı hediye seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Önemli olan sevdiklerinizi sevindirmek, onları hatırlayarak onlara değer verdiğinizi küçük bir jestle gösterebilmektir. Dolayısıyla esasen hediyenin büyüğü küçüğü olmaz. Kalabalık ailelerde özel bir gün kutlaması bile çok sayıda hediye almayı gerektirebilir. Eğer ailenizde çok sayıda çocuk varsa hepsine ayrı ayrı hediye fikri düşünmek yorucu olabilir. Üstelik her birine farklı hediyeler seçtiğinizde birbirlerini kıskanabilirler. Böyle durumlarda hediye konusu basitleştirmek çok yararlı olabilir.

Eğer bir ev hediyesi düşünüyorsanız mutlaka Evidea’daki kampanyalar bölümüne göz atmanızı öneririz. 50 TL altı en çok tercih edilen hediye seçenekleri arasında kupalar, takvimler, neşeli oyuncaklar, kitaplar, sabun ve kokulu taş aranjmanları, duvar saatleri ve aksesuarlar yer alır. En güzel hediyeler bazen gerekçesiz olanlardır. Sadece içinizden geldiği için sevdiğiniz bir insana küçük bir hediye vermek için bu uygun fiyatlı hediye alternatiflerini değerlendirebilirsiniz.