Yemek Takımı Fiyatları ve Modelleri

Yemek takımı, mutfak masası üzerine yerleştirilen genellikle 12 ya da 24 parça olarak üretilmiş seramik, porselen vb. malzemeden yapılmış takımdır. Sofra kültürünün ve misafir ağırlamanın geliştiği toplumlarda yemek takımı gerçekten önemli bir yer tutuyor. Hal böyle olunca yemek yemek değil, bu kültürü yaşatmak daha önemli bir hal alıyor.

Yemek takımları içinde bulunan parça sayısına göre ayrışırlar. Standart bir yemek takımının içerisinde servis tabağı, çorba tabağı, kaşık, çatal ve bıçak ve diğer parçalar bulunur. Sofrada görsel bir şölen ve estetik olarak haz almanız sağlanıyor. Bu durum yediğiniz yemekten aldığınız keyfi arttırıyor.

Sofranıza koyacağınız örtü ve aksesuarlar ile yemek takımı arasında uyum var ise sizin ve misafiriniz gözüne daha hoş gözükecektir. Hoş görüntü misafirlerinizin iştahını açacak ve edilen sohbetin kalitesini arttıracaktır.

 

Yemek Takımı Fiyatları

Yemek takımı fiyatları, takımın içerisindeki parçalara göre değişiyor. 102 parçalık Pierre Cardin yemek takımı 2.100 lira ile fiyatlandırılmışken, 20 parça Kütahya Porselen yemek takımını 50 lira gibi cüzzi bir rakama bulabiliyorsunuz. Burada kaç parçalık bir takıma ihtiyaç olduğunu belirlemek esastır. Kalabalık misafir gruplarını ağırlayacaksanız 12 parça takım satın almak işinizi görmeyecektir. 2 kişilik yemek takımları genellikle yeni evli çiftlerin kullandığı takımlar olarak kabul edilir.

Yemek Takımı Kare mi Olmalı Yuvarlak mı?

Geleneksel olarak evlerimizde yuvarlak yemek takımları kullanıyoruz. Fakat kare yemek takımı, evleri ve sofraları daha modern gösteriyor. Köşeli ve kare yemek takımları bulaşık makinesine sığmadığından fazla tercih edilmiyor. Kare yemek takımları, yuvarlak olanlara göre daha çabuk zarar görebiliyor. Bu yıpranmalara karşı karşınızda muhatap bulabileceğiniz firmalar ile çalışmak daha doğrudur. Büyük firmalar yıpranan ürünlerin yerine ücretsiz yolluyorlar.

Çeyiz takımı satın alınırken yemek takımı fiyatları üzerine en çok düşünülen konulardan biridir. Yemek takımı satan markalar genellikle 12 kişilik yemek takımları için garanti vermektedir. Yediğimiz yemeklere dikkat ettiğimiz kadar yemek yiyeceğimiz tabaklara, çatallara vb. takım elemanlarına da dikkat etmeliyiz. Yediğiniz yemeğin yapısını bozmayacak olan porselen, kemik ve seramik tercih edilebilir.

Aradığınız ürünlere yüksek kalite uygun fiyattan ulaşmak istiyorsanız Evidea‘ya mutlaka göz atmalısınız.

Yazar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir