Yemek Masası En Uygun Nasıl Seçilir?

Yemek masası, kötü geçmiş bir günü arkadaşlarınızla ve keyifli sohbetlerle sonlandırmak için en konforlu alandır. Sıcak bir ortamın ve bol kahkahaların eksik olmadığı sofralar , kişinin moralini oldukça yükseltiyor. Bu da her aileye ya da mekana uygun yemek masası ve sandalye seçimini son derece önemli hale getirmektedir.

Salon yemek masası büyük ailelerin verdikleri yemekleri konforlu hale getirirken, mutfak yemek masası yalnız yaşayanların ya da çekirdek ailelerin samimi ve sıcak bir ortam elde etmelerini sağlar. İki kişilik bir aile için büyük bir masa soğuk bir ortam yaratacaktır. Büyük aileler için de küçük masalar kullanışsız olacağı için yemek sırasında kaos yaratabilir. Hele ki ‘yorgun halde işten geliyorum yemek yerken dinlenmek, rahatlamak istiyorum diyenler özellikle tercih etmemelidir.

Yemek Masası Seçerken

Rahatlık ve ergonomi göz dikkate alınarak, mekanın büyüklüğüne ve diğer mobilyaların rengine uygun yemek masası tercihi en isabetli karar olacaktır. Büyük bir odaya küçük bir masa seçimi geriye sadece doldurulması gereken alanlar bırakır. Küçük bir oda için de büyük bir masa tercih etmek kullanım alanını azalttığı gibi, odayı boğucu ve kalabalık gösterir. Günde belki de dört öğün kullanılan bu alan sıkışık ve rahatsız olursa ev sakinleri tarafından kullanılamadığı için gereksiz ve boşuna doldurulmuş bir alana dönüşebilir.

Mekanın rengi ve tarzı da göze hitap eden bir yemek alanı oluşturmak için dikkat edilecekler listesinde yer alıyor. Klasik döşenmiş bir salon, modern masa modelleri ile tamamlanarak postmodern bir dekorasyon elde edilebilirken, tamamı modern seçilmiş mobilyalar küçük ve naif ışıklandırmalarla yumuşatılabilir. Dolayısıyla yemek masası modelleri mekan göz önünde tutularak seçilmelidir.

Yazar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir