Yaz Aylarına Hazırlık | Yaz Dekorasyonu Önerileri

Kışın ağır havasından sonra yaz aylarına girdiğimiz bu dönemde ev dekorasyonu çalışmaları da kendini yaza hazırlamaya başladı.

Ev Tekstiline Uyumlu Yaz Dekorasyonu

Hasretle beklenilen yazın gelmesi ile psikolojik ve fiziksel yorgunluk artık yerini enerjiye bıraktı. Kış mevsiminde depolanan negatif enerji kişilerin güneşi görmeleri ile kendilerini dışarıya, birbirinden farklı sosyal aktivitelere atmalarını sağladı. Bununla birlikte yaşam alanlarına yazın renklerinin yansıtıldığı da görülüyor. Tıpkı giysilerimizi mevsimine göre değiştirme isteğimiz evlerimize de yazın renklerini taşıma isteğini içimizde uyandırıyor. Ev tekstili doğrultusunda birbirinden farklı dekorasyon önerileri kişilerin hâkim kılmak istediği dekor çizgilerini bulabilmelerine yardımcı oluyor. Yaz mevsiminin insanlar üzerinde oluşturduğu psikolojik etki göz önüne alındığında yaz dekoruna mevzun serin, ferah ve huzurlu bir yaşam alanı oluşturma gerekliliği ön plana çıkıyor.

Ev Dekorasyonuna Farklı Bir Görünüm: Puf Minderler

Değişik görünümleri ile ilgi uyandıran puflar havalı bir vizyonu ortaya koyuyor. Genel itibari ile genç ve çocuk odalarında sık sık rastladığımız bu mobilyalar hem kolay hem de konforlu kullanım arayanlara mükemmel bir çözüm sunuyor. Pufların kullanım kolaylığı kolay leke tutmamalarında ve oluşan partiküllerin kolayca temizlenebilmesinde gizlidir. Konforlu olması ise sırt desteğinin olması ile içeriğindeki dolgu maddesinin rahatlığından gelmektedir. Aynı zamanda birbirinden çeşitli renklere sahip olmaları tercih kategorisinde aranılanın kolay bulunmasına yardımcı oluyor. Sadece iç mekanda değil dış mekanda da kullanıma olanak sunuyor. Pufların bahçelerde ve havuz başlarında yerini aldığını görüyoruz. Özellikle bahçe ve yaz dekorasyonu kapsamında puf koltuklar değerlendirilmelidir.

Yaşam Alanlarının Dekoratif Zevahirini Yansıtan Perdeler

Fonksiyonel özellikleri ile kapalı bir mekânın olmazsa olmazlarındandır perdeler. Her zevke hitap eden tasarımlar, oluşturulmak istenilen görünümün sağlanmasına katkıda bulunuyor. Kullanım alanları doğrultusunda çeşitlenen perdeler estetik görünümün en iyi şekilde sunulmasını sağlıyor. Bununla birlikte günün farklı saatlerinde iç mekâna süzülen güneş ışınlarının ortamı fazlası ile ısıtmasına bir nebze de olsa engel oluyor. Gölge alanlar oluşturulmaya tüm estetik özellikleri ile cevap veriyor. Fazla ışığa karşı önlem alınması konusunda tül perdelerin yanı sıra güneşliklerde çoğunlukla itibar görüyor.

Yazar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir