Yatak Odası Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Evinizin en huzurlu ve sakin alanı olan yatak odası, doğru ve etkin bir şekilde dekore edilmelidir. Kullandığınız mobilyaların büyüklüğü, rengi ve birbirleriyle uyumu dekorasyonunuzu önemli derecede etkilemektedir. Yatak odası takımı seçerken bu unsurların tamamı göz önünde bulundurulmalıdır. Yatak odanıza dar gelen büyük parçalar, ortamın sıkışmasına ve ferahlığın kaybolmasına neden olabilir. Odada bulunması elzem olan parçaların başında gardırop gelir. Özellikle kıyafetlerin rahatça yerleştirilebileceği, bölmeleri uygun, genişliği ve uzunluğu ideal olan bir model seçilmelidir. Çünkü yatak odalarında en sık kullanılan parçalar gardıropların içinde yer almaktadır.

Yatak Odası Takımı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Yatak odalarında gardırop ve yatak olmazsa olmazlardır. Bu ürünlerin yanı sıra iç çamaşırı, çorap vb. günlük kullanılan çamaşırları saklamak için şifonyer kullanılır. Geniş çekmeceli şifonyerler, her zaman yatak odanızı daha verimli kullanmanızı sağlar. Eni ve boyu alana uygun olan şifonyerler aynı zamanda odayı dolduran, zengin gösteren parçaların başında gelmektedir. Seçenek olarak çok farklı parça ve özellikleri olan yatak odası takımı modelleri, klasik ya da modern çizgilere de sahiptir. Mobilya markalarının güncel modelleri kadar, geniş iç hacme sahip klasik modeller de tercih edilmektedir. Alanın ışık potansiyeli dikkate alınarak, seçilecek olan ürünün rengi de belirlenebilir. Dar alanlarda aynalı modeller ve açık renkler kullanarak yatak odanızı daha ferah ve büyük gösterebilirsiniz. Bunun yanı sıra geniş odalarda böyle bir sorun olmadığı için koyu renkler tercih edilebilir.

Alanın müsait olması durumunda kesinlikle seçilmesi gereken parçalardan birisi de makyaj masası olacaktır. Kadınların vazgeçilmez ürünleri arasında yer alan bu masalar, bol çekmeceli ve aynalıdır. Bu şekilde tüm ufak tefek takıları ve makyaj malzemelerini organize edebilirler. Bu çekmecelerde tüm makyaj ürünlerini rahatlıkla bulabilir, ayna karşısında makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

İnce ve ayrıntılı bir yatak odası dekorasyonu yapmak istediğinizde yatak odanızın varsa girinti ve çıkıntılarını dikkate almak gereklidir. Aldığınız mobilyaları bu girintilere yerleştirerek alanı verimli şekilde kullanabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra ev tekstili ürünleri ile kombin tamamlanarak, harika bir yatak odası dekorasyonu gerçekleştirilmiş olacaktır.

 

Yazar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir