TV Ünitesi Arkası Dekorasyon Fikirleri

 Evinizi gönlünüzce döşemek çok zevklidir ve şimdi bu zevkli uğraş içinde televizyonunuzun yerleşeceği TV ünitesi modelinin seçimi de var. Bir çok model arasında kolaylık sunan Evidea seçim konusunda tarzınızı bulmanıza yardımcı oluyor.

 Günlük dilde daha çok Tv sehpası olarak kullanılsa bile artık TV ünitesi ifadesine de yabancı değiliz. Mobilya sektörümüz de gerçekten şık modeller üreterek alışverişleri çeşitlendirdi. Hatta artık bu mobilyanın seçimi ile birlikte TV ünitesi arkası nasıl olsun diye düşünmeye başladık. Genelde odanın en uzun duvarının önüne yerleştirilen TV üniteleri şimdi arka tarafının ayrıca dekore edilmesiyle yaşam alanlarında çok daha değişik bir hava yaratmaya başladılar. Bu hususun işyerlerinde bile önemli olduğunu, örneğin büyük şirketlerin toplantı salonlarında şık tasarımlar halinde uygulandığını görmekteyiz.

Televizyonlara Gelen Şıklık

Salonlarımızın ve günlük hayatımızın zaten merkezi olan televizyonlar şimdi dekoratif TV ünitesi modelleri ile  şık köşeler yaratıyorlar. Bu şıklığın yaratılmasında taş kaplama tasarımlar popüler hale geldi. İstenilen her köşe taş kaplama ile çok modern ve zevkli bir görünüme bürünüyor. Daha çok duvara asılan plazma televizyonlara uygulanan bu dekorasyon fikri Tv arkası pano şeklinde de uygulanabilir. Bu durumda ahşap ağırlıklı panolar hemen akla geliyor. Televizyonun çevresini kaplayan bir çeşit çerçeve olarak tasarlanan bu panoların klasik dikdörtgen biçimleriyle birlikte oval, altıgen ya da çok daha değişik kesimleri tercih edilebilir. Her durumda televizyonun artık bir cihaz olmaktan çıktığını ve dekoratif bir unsur haline geldiğini söyleyebiliriz.

TV Ünitesi Seçenekleri Çok Fazla

Oturma odalarında ve salonlarda herkesin görebileceği şekilde yerleştirilen televizyonlar modern TV ünitesi modelleri içinde yer alınca gerçekten başköşeye geçtiler. TV duvar ünitesi olarak da isimlendiren bu çeşitler içinde altta dolap olarak da kullanılan, ince ama yayvan bölüm ana parçayı oluşturuyor. Modeller genelde bu ana parçayı tamamlayan değişik biçimli raflı bölmelerle yaratılıyor. Bu raflar değişik aksesuarla süslenebilir ya da kitaplık olarak kullanılabilir. Tv ünitesi böylece sadece bir taşıyıcı olmaktan çıkıp çok amaçlı, fonksiyonel bir eşya haline geldi. Seçim yaparken modeller çok olduğundan zorlanabilirsiniz ama tadını çıkarın. Ev döşemesi her zaman çok zevklidir!

 

Yazar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir