Tv Ünite Modelleri ve Tv Ünitesi Dekorasyonu

Gelişen teknolojinin insan hayatını değiştirdiği ve kolaylaştırdığı yadsınamaz bir gerçektir. Büyüklerimizin ailece sohbet ettiği odalar, televizyonun girmesiyle daha eğlenceli ve bol muhabbetli alanlara dönüşmüştür. İnsanlar kendi yaşadıklarının yanında bir de televizyondaki karakterlerin hayatları üzerine sohbet ediyorlar. Spor müsabakaları, diziler, filmler ve daha nice program ile hayatımızın büyük bir kısmında televizyonlar bulunuyor. Bu televizyonlar ile birlikte tv ünite modelleri de yer alıyor.

Tv üniteleri, üzerine koyabileceğiniz dekorasyon ürünleri ve aydınlatma aparatları ile evimizde başköşelere yerleşiyor. Binlerce lira verdiğiniz televizyonlar, evin içerisinde doğru yere konumlandırıldığında düşüp kırılması da aynı derece zorlaşıyor. Eskiden kalın ahşaptan yapılmış tv ünitesi ve tüplü televizyonlara şimdiki gibi kolaylıkla zarar veremiyorduk. Fakat yeni dönem ince televizyonlar hafifçe gelen bir top darbesiyle bile yıkılabiliyor.

Eskiden göze hitap etmeyen ve kolayca taşınmaya müsait olmayan, içerisine çeyizliklerin koyulduğu tv üniteleri mevcuttu. Şimdilerde daha hafif ve daha modern tv ünite modelleri üretiliyor. Lcd ve plazma televizyonlar kendi arkalarında bulunan platformlar ile duvara sabitleniyor. Bu alandaki tv üniteleri genellikle raflardan ibarettir. Yine de tercihinize bağlı olarak zarif bir tv ünitesi modeli ile televizyonunuzu zemine sabitleyebilirsiniz.

Tv Ünite Modelleri Seçerken Dikkat Edilecekler

 

  • Tv ünitesi seçerken evin boyutları göz önünde bulunmalıdır. Odanın büyüklüğü ile orantılı olarak tv ünite modeli seçilmelidir. Küçük odalarda bol raflı modeller ile açık renkli mobilyalar tercih edilmelidir. Raf, ev içerisinde gereksiz eşyaları rahatlıkla kaldırabileceğiniz alanlar olarak kabul ediliyor. Büyük odalarda ise kapaklı modeller tercih edilebilir. Kapaklı modeller klasik bir görünüm yaratır ve zenginlik göstergesi olarak kabul edilir.
  • Seçeceğiniz mobilyaların uzun ömürlü olmasına ve yapıldığı malzemeye dikkat etmek gerekiyor. Özellikle sunta malzeme, suyla temas ettiğinde bozulacaktır. Kayın ağacı, huş ağacı ve ceviz ağacından yapılmış mobilyalar daha uzun ömürlü oluyor.
  • Ekran başında saatler geçiren insanlar ışığa direkt olarak maruz kalıyor. Bu yüzden odanın ve tv ünitesinin aydınlatması iyi ayarlanmalıdır. Yumuşak led ve abajur ışıklar tv ünitelerinde yerini alması gerekiyor.

Evinizde en fazla vakit geçirdiğiniz salonda doğru dekorasyon önerilerini uygulamalısınız. Renk, boyut ve model anlamında doğru tercihler yapılmalıdır.

 

 

Yazar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir