Sandalye Modelleri

Sandalye, evlerde koltuktan sonra en çok kullanılan oturma grubu eşyalarıdır. Sandalyenin kelime anlamında “arkalığı bulunan ve kolluksuz” olarak bahsediliyor. Fakat yeni dönem sandalyelerin büyük kısmında kolluk bulunuyor. Binlerce renk ve model bulunan ürün grubunda genel olarak hangi sandalye modelleri bulunuyor, inceleyeceğiz.

Ahşap Sandalye Modelleri

Ahşap sandalye, hammaddesi odun olan ve puf ile oturulan alanda yumuşaklık yaratılan sandalye türüdür. Genellikle bahçelerde ve keyif amaçlı kullanılır. Evin içerisinde de bulunması abes karşılanmaz. Metal sandalyelerde fazla dikkat edilmeyen sağlamlık testi ahşap sandalyelerde daha fazla önem arz ediyor. Bundan dolayı bağlantı noktalarına ve ayaklarının bir iki darbede kırılmayacağına bakılmalıdır. Ahşap sandalyelerin boyanmayan yeri kalmadığına emin olmalısınız. Bu yüzden ters çevirerek sağı solu mutlaka kontrol edilmelidir. Son olarak kullanılan puf döşemenin kalitesi kontrol edilmelidir. Sünger sonradan çekerse, ilk alındığındaki rahatlık kaybedilecektir.

Metal Sandalye Modelleri

Metal sandalye, genellikle sağlamlığından dolayı tercih edilir. Burada sağlamlık hem kolay kırılmama hem de hava şartlarına dayanıklılık anlamında kullanılır. Bu yüzden ofis, okul, kafe gibi yerlerde sık sık karşımıza çıkar.

Plastik Sandalye Modelleri

Plastik sandalye kolay kırılabilen fakat yağmura karşı metalden daha dayanıklı bir sandalye modelidir. Metal, yağmur ile temas ettiğinde oksitlenme vb. yapabilir ama plastikleri yıkadıktan kısa bir süre sonra tekrar rahatlıkla kullanılabilir. Ucuz sandalye modelleri arasında en çok tercih edilen, plastik sandalye modelleridir.

Bar Sandalyeleri

Bar sandalyesi, yüksek sandalyeler olarak bilinir. En temelde barda, ayakta duran barmen ile sohbet edecek yalnız kimseler düşünülüp yüksek yapılmıştır. Fakat günümüzde evlerde ve iş yerlerinde dekorasyon amaçlı bar sandalyeleri kullanılıyor. Bar sandalyeleri metal, ahşap ya da alüminyum malzemeden yapılabilir. Ayak koyma alanı ile birlikte dik ve rahat bir oturuş sağlar. Bel desteği bulunmuyorsa uzun süreli kullanımda ağrılar yapabilir. Bu yüzden bel destekli bar tabureleri tercih edilmelidir.

Mutfak Sandalyeleri

Mutfak dekorasyonunuzun tamamlayıcısı olarak görev yapan mutfak sandalyeleri, doğru seçildiğinde evinizi modern ve zarif gösterecektir. Masa ile uyum sağlayıp sağlamamasına göre retro, country ve modern mutfak sandalyeleri tercih edilebilir.

Yazar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir