Salonunuzun En Önemli Parçası Köşe Takımı

Köşe takımı, şık tasarımları ile evlerinizin güzelliğine güzellik katan ve sağladığı konfor sayesinde günün yorgunluğunu atmanızı sağlayan her evin salonunun en önemli parçasıdır. Model zenginliği ile her zevke hitap eden köşe takımları modern evlerin benzersiz bir parçası haline gelmiştir.

Diğer koltuk modellerine göre koltuk köşe takımı, günün yorgunluğunu atmanızda size daha çok yardımcı olacaktır. Rahatlığıyla konuşulan köşe takımları aynı zamanda salon ve oturma odanızda seçeceğiniz model ile beraber misafirlerinizin dekorasyonunuza hayran kalmasını sağlayacaktır.

Tüketiciler  seçim yaparken özellikle yatak olabilen ve eşya saklama gözleri fazla olan köşe takımı modelleri tercih ediyorlar. Ayrıca sık sık misafir ağırlayan kişiler ya da küçük çocuk sahibi olanlar çıkartılıp değiştirilebilen koltuk kılıflarını tercih etmektedirler.

Köşe Takımı Seçerken Ebatlara Dikkat

Köşe takımı almadan önce son dönemde popüler olan model çeşitliliği yüzünden kafanız karışmış olabilir. Odanıza uygun koltuk takımı almadan önce oturma alanınızı gözden geçirmenizde fayda var. Odanızın ebatlarını dikkate alarak en uygun koltuk takımını seçmeniz odanızın boş bir görünüme kavuşmasını ya da dar ve sıkışık kasvetli olmasını engeller.

Küçük salon ya da oturma odaları için en uygun tercih L koltuk köşe takımlarıdır. Fazla yer kaplamamasına karşın klasik oturma gruplarına göre daha çok oturma alanı sağlamaktadır.

Geniş bir alana sahipseniz eğer alacağınız uygun ebatlı köşe takımınızın yanına iki adet tekli oturma grubu, 3’lü ya da 2’li oturma alanı sunan koltuk takımlarından yapabilirsiniz. Geniş ebatlara sahip olan odalar bu şekilde daha dolu gözükmektedir.

Zevkinize göre dilerseniz odanızın ebatlarına uygun iki adet L köşe takımı alarak çok daha geniş oturma alanı elde edebilirsiniz. Uyum içerisinde olmak şartıyla odanız oldukça şık bir dekorasyon sahibi olacaktır.

Köşe Takımı Hakkında İpuçları

Yeni çıkan modelleri takip edin. Her yıl değişen köşe takımı modellerini takip ederek dekorasyon ufkunuzu o kadar fazla açabilirsiniz.

Renkler köşe takımı için çok önemli. Klasik tasarımları kenara bırakarak odanın dekorasyonuyla uyumlu ve tarz renkler ile odanıza şıklık katın.

Tarzı yakalayın. Köşe takımınızın yanında tasarım bütünlüğü olan sehpalar seçerek tarz yaratın.

Doğru aksesuar seçimi önemli.  Köşe takımınızla uyumu yakalayabilecek aksesuar seçimi odanızın yaşam alanına stil kazandırır ve hareket katar.

Doğru desen odanızın ruhunu hareketlendirir.  Odanızda hareket istiyorsanız eğer daha hareketli desenlere tercih edebilirsiniz. Sadelikten yana bir yapınız varsa eğer düz desenler size daha çok hitap edecektir.

 

Yazar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir