Salon Avizeleri Nasıl Olmalıdır? Avize Nasıl Seçilir?

Doğru aydınlatma her yerde olduğu gibi ev dekorasyonunda çok önemli bir rol oynar. Nasıl ki fotoğraf çekerken ya da çekilirken doğru ışık peşinde koşuyorsak dekorasyon yaparken doğru aydınlatmayı bulmak çok önemlidir. Çünkü doğru ışıklandırma, fotoğrafları nasıl güzel ve içindeki değeri göstermesinde yardımcı bir etki sağlıyorsa ev dekorasyonunda da o evin sahip olduğu değeri hak ettiği bir şekilde dışarıya yansıtır. Özellikle salon avizeleri salonlarda doğru ışığı yakalamak için bulunmaz fırsattır.

Salonlar İçin Avize Modelleri

Avizeler, salonlar için vazgeçilmez aydınlatma unsurudur. Avize modelleri arasında seçim yaparken salonunuzun boyutunu göz önünde tutmalısınız. Büyük ölçekli salonlarda küçük avize kullanımı hem aydınlatmada yetersizlik oluşturur hem de salon dekorasyonunun yeteri kadar ön plana çıkmasını engeller. Tam aksine küçük ölçekli salonlarda kullanılacak büyük salon avizeleri gözü çok fazla yoracağı için tercih edilmemelidir. Orantılı avize kullanımı her zaman olumlu sonuçlar verir.

Her zaman olduğu gibi avizeler için de uyum ve bütünlük kuralı esastır. Salon avize modelleri arasından salonunuzdaki perdeye, mobilyalara, aksesuarlara, duvarların rengine kadar birçok şeyle uyum gösterenini seçmenizde oldukça fayda var.

Avizeler ile ilgili bir diğer seçim kriteri de tarzınıza uygun olan avizeleri seçmektir. Eğer ki minimalist bir tarz benimsediyseniz ağır ve gösterişli bir avize tercih etmeniz oldukça yanlış bir karar olacaktır. Klasik bir çizgi belirlediyseniz antik görünümlü, kristal, ihtişamlı avizeler işinizi görecektir.

Daha modern ve klasikten uzak bir çizgiye sahipseniz sarkıt avizeler ile avangard salon avizeleri gibi avize modelleri arasından tercihinizi yapmalısınız.

Doğru aydınlatmanın yanı sıra tarzınıza en yakın salon avizeleri seçerek yaşam alanınızda daha huzurlu ve daha mutlu vakit geçirme olanağına sahip olursunuz. Modern görünüme sahip olanlar avize modelleri arasında bile klasik kristal taş barındıran avizeleri bulabilirsiniz. Çok aşırıya kaçılmadığı sürece klasik ve modern tarzı birbirine harmanlamak oldukça şık sonuçlar verecektir.

Kendi tarzınızı ve havanızı yansıtabileceğiniz avize modelleri arasından kendinize ve evinize en yakın salon avizesini seçerek ev dekorasyonu tercihlerinize zenginlik katabilirsiniz.

Yazar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir