2018’in Şahane Sehpa Modelleri

Yeni yıla girmemize sayılı günler kaldı. Sevdiklerinize hem fiyatı uygun hem de kullanışlı sehpa modelleri hediye etmek istemez misiniz? Evidea bu tarz hediye arayanların uğrak adresi olmaya devam ediyor.

En Kullanışlı Sehpa Modelleri

Günümüzde ev eşyaları genellikle görselliğine bakılarak alınıyor. Fakat kullanışlı ev eşyaları her zaman daha doğru bir seçim olacaktır. Hem görsel olarak estetik hem de kullanışlı eşyaları kullanmak ise gerçekten profesyonel bir tercih olacaktır. Bu eşyalar, günlük hayatta birçok avantajı beraberinde getirecektir.

Sehpa, günlük hayatımızda en fazla kullandığımız mobilyalar arasındadır. Binlerce çeşit, binlerce renk ve modelde olan sehpalar kullanıcılar için büyük avantaj sağlamaktadırlar. Sehpalar insanların günlük yaşamlarında büyük kolaylıklar sağlamaktadırlar.

Sehpa Modelleri

Sehpa modelleri en temelde zigon sehpa, koltuk sehpaları ve orta sehpa olmak üzere üçe ayrılır. Aynı oda içerisinde bu üç sehpa modeline rastlamak da mümkündür. Birlikte kullanılmaları, daha estetik daha şık bir görüntü oluşturacaktır.

Orta sehpa; genellikle diğer sehpalardan daha büyük ve görüntüsü ile ilgiyi üzerinde toplayan masadır. Orta sehpalar genellikle görsellik amacıyla kullanılmaktadır, fakat evin büyüklüğüne ve eşyaların durumuna bağlı olarak servis için de kullanılabilir.

Zigon sehpa piyasada en çok sevilen, en kullanışlı ürünlerdendir. Servis amacıyla kullanılır ve tasarımıyla efektif bir kullanım yaratmanıza olanak sağlar. Zigon sehpa en çok tercih edilen sehpa modelleri arasındadır.

Koltuk sehpa modelleri, genellikle koltukta otururken her şeyi yanında olsun isteyenlerin tercihidir. Kitabınız, kahveniz, gözlüğünüz ve ihtiyaç duyduğunuz ne varsa yakınınızda tutabilirsiniz.

Bütün sehpa modellerine Evidea üzerinden bakabilirsiniz.

Sehpa Satın Alınırken Dikkat Edilecekler

Sehpaların en çabuk sıkıntı çıkaran bölgesi ayaklarıdır. Zigon sehpalar arasında yuvarlak ayaklı dediğimiz birbiri ile bağlantıları bulunan sehpalar tercih edilmelidir. Koltuk takımları ve diğer mobilyalar ile uyumlu sehpa modelleri tercih edilmelidir. Bu uyum hem renk hem de tarz konusunda kendisini göstermelidir. Kaliteli malzemeden üretilmiş mobilyalar tercih edilmelidir. Suntanın çabuk aşınabileceği ve yer yer dökülmeler yapacağı bilinmeli, MDF tercih edilmelidir. Mdf; ahşap kalıntılarının parçalanıp, ahşap life çevirdikten sonra, yüksek ısı ve basınç altında reçine tutkal ile yapıştırılan levha şeklinde tasarlanmış ahşaptır. MDF, suntaya göre daha dayanıklıdır. Küçük sehpa modelleri bakılıyorsa metal olanlardan uzak durulmalıdır. Taşıma sırasında zorluk yaşatacak ve kullanışlı olmayacaktır.

Yazar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir