Ramazan Bayramı Dekorasyon Hazırlığı

Yaklaşan Ramazan Bayramı sevinci ev dekorasyonu teşebbüslerini hızlandırdı.

Ramazan Bayramı Dekorasyon Fikirleri

Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala Müslüman aleminde gerekli hazırlıklarda yapılmaya başlandı. Bu değerli gün için ev temizliği, baklavalar ve çeşitli dekor hazırlıkları yapılıyor. Misafirlerini en iyi şekle ağırlamak isteyenler evinin düzeninde değişiklik yapmak istiyorlar. Bunun içinde çeşitli dekor fikirleri ile yaşam alanlarına arzu edilen farklı bir atmosfer kazandırılıyor. Her gelen misafire sofra kurulması adeti birbirinden şık yemek takımı modellerine dikkati çekiyor. Yemek çeşitliliğine ve tatlara önem verenler aynı zamanda sofra düzeninin de istisnasız şık görünmesi üzerinde duruyorlar. Şık sofraların en güzel göstergesi olan yemek takımları iştah açıcı yemeklere ev sahipliği yapıyor. Şık sunumlar misafirlerin sofrada en iyi şekilde ağırlanmasına yardımcı oluyor. Birbirinden farklı renk seçenekleri ve desen alternatifleri bu koleksiyonun çeşitlenmesini sağlıyor.

Dekor Çalışmasına Küçük Dokunuşlar

Küçük dokunuşlar dekor çalışmalarının vazgeçilmez ve tamamlayıcı unsurlarındandır. Dekorda genellikle mobilya tercihleri ön plana çıkar. Dekorunda farklılık yaratmak isteyenler mobilyalarını değiştirmeye gerek kalmadan sadece birkaç aksesuar kullanımı ile yaşam alanlarına farklı bir görünüş kazandırabilirler. Mobilya rengi ve prototipi ile uyumlu konsol veya masa üzeri aksesuarlar ortamda oluşturulmak istenilen havanın sağlanmasında büyük paya sahiptir. Buna örnek olarak dekoratif şişeler rağbet gören aksesuar örneklerindendir. Osmanlı ve modern çizgilere bu aksesuar örneklerinde rastlanılabilir. Böyle bir aksesuar örneği masa ve konsol üzerlerinin boş kalmamasını sağlayarak daha önce de belirtildiği üzere dekorun tamamlanmasında küçük ve bir o kadarda mufassal bir teşebbüstür.

Dekor sayına bir yenisini eklemek isteyen veya bu çalışmayı baştan sonra değiştirmek isteyenler işe mobilya değişimleri ile veya yine mobilya zevahiri ile uyumlu ek mobilya alımları ile başlayabilirler. Evinde modern çizgileri hakim kılmak isteyenlere zigon sehpa modelleri bir tasarım örneği olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda seçimini klasik modellerden yana yapmak isteyenler yine bu koleksiyonda aradıkları modeli rahatlıkla bulabilmenin kolaylığını yaşıyorlar. Antik tema konu alınarak döşenen evlerde ahşaptan üretilen masa sehpalar dikkat çekiyor.

 

Yazar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir