Mutfak Masası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mutfak masası; aile ile birlikte yemek yenilen sohbetlerin paylaşıldığı, kısa atıştırmaların yapıldığı ev dekorasyon mobilyasıdır. Sürekli olarak mobilya değiştirmediğimizden dolayı, ev ve ofis mobilyası seçerken dikkat etmemiz gereken noktaları iyi bilmek gerekiyor. Aile ile geçirilecek kaliteli vaktin değerini bilen Evidea, sizlerin daha mutlu olmanız için çabalıyor.

Mutfak Masası Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Mutfağınızın ölçülerine uygun bir masa ve sandalye takımı seçmelisiniz. Mutfağınız görece daha küçükse katlanabilir masa ve sandalyeler tercih edilmelidir.
  • Masaya kaç kişinin sığabileceği hesaplanmalıdır. Yemek masası olarak kullanılacaksa misafirler ile birlikte mutfakta mı yemek yiyeceğinizi iyi düşünmelisiniz.
  • Ev dekorasyonunuza uygun mobilyalar tercih edilmelidir. Klasik işlemelerin bulunduğu evlere yine klasik mutfak masalarından biri tercih edilmelidir.
  • Masa uçlarının çok sivri olmamasına özellikle dikkat edilmelidir. Evde çocuk bulunuyorsa bu daha fazla önem arz ediyor. Çocukların kendilerine zarar vermesinin önüne geçilmelidir. Bunun yanında cam masaların, camı ne kadar kalın olursa olsun kırılabileceğini unutmayın. Kolay silinebilen ve çiziklere karşı dayanıklı masalar tercih edilmelidir. Cam yüzey ile masanın arasında kalan kısım fazla geniş olmamalıdır.
  • Mutfakta kendinize geniş hareket alanı yaratmak adına, konforlu köşe takımlarını tercih edebilirsiniz.
  • Alacağınız mobilyaların kalitesi ve fiyatı, satın alma hareketini etkileyen faktörler arasındadır. Ceviz ve meşe ağaçlarını tercih edebilir, katlanabilir mutfak masası modelleri tercih edilecekse plastik ürünler tercih edilebilir.

Mutfak Masası Modelleri

Mutfak masası modelleri örnekleri aşağıda verilmiştir. Daha fazlası için Evidea’ya göz atabilirsiniz.

Yazar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir