Mükemmel Bir Ev Dekorasyonu İçin Şunlara Dikkat

Günlük hayatta yaşadığınız stres ve sıkıntılar sizin yorulmanıza neden olacaktır. Sizi bu sıkıntı ve stresten kurtaracak yer evinizdir. Eviniz sizin özel alanınız olduğundan dolayı kendi zevkinize göre ev dekorasyonu  yapabilirsiniz.

Ev dekorasyonu yapmadan önce İnternet üzerinden ya da araştırmalar yaparak ev dekorasyonu fikirleri üzerine örnekler bulabilmeniz mümkündür. Yapacağınız araştırmalar sayesinde evinize en uygun dekorasyon tasarımını bulabilirsiniz.

Eviniz sizin en çok zaman geçirdiğiniz alanlardan birisidir. Bundan dolayı evinizi hem işinizi kolaylaştıracak şekilde en uygun tarzda ve dikkatleri üzerine çekecek şıklıkta tasarlamanız gerekmektedir.

Araştırmalar yaparak dekorasyon örnekleri ile evinizi kolayca tasarlayabilirsiniz.

Salon Dekorasyonunda Püf Noktalar

Evinize gelen misafirlerinizi ağırlayacağınız yer salondur. Salonunuzun şık ve uyumlu yapısı misafirlerinizin dikkatlerini çekecek ve size beğenilerini sunmalarını sağlayacaktır.

Salonunuzun büyüklüğü yapacağınız dekorasyon için dikkate almanız gereken önemli unsurlardandır. Küçük bir salon sahibiyseniz eğer daha açık renkler tercih etmeniz odanızı ferah ve geniş göstermeye yardım edecektir. Dar bir salondan yer kazanmak oldukça önemlidir. İri salon mobilyaları yerinde hacim olarak daha az yer kaplayan mobilyalar tercih etmeniz size alan kazandıracaktır. Eğer geniş bir salonunuz varsa salonunuza koyu renkler ilave edebilir ve daha geniş mobilyalar alabilirsiniz.

Salonunuzda bütünlük sağlamak uyumu yakalamanızı sağlayacaktır. Zıt renkler kullanmanız görüntü bütünlüğünü bozabilir. Beyaz renklerde bir koltuk takımı sahibiyseniz açık mavi tonlarında perde tercih etmeniz oldukça şık gözükebilir. Aynı zamanda bütünlük yakalamak renk uyumunun dışında salonunuzda kullandığınız mobilyaların tarzına da dayanır. Modern yapıda ve rahat bir koltuğunuz varsa eğer salonunuzda gösterişli klasik yapıda bir perde kullanmanız uyumu bozmaya yeterli olacaktır.

Salonda aydınlatma oldukça önemlidir. Şık bir avize alarak salonunuza şıklık katabilirsiniz. Aynı zamanda doğru bir aydınlatma hem gözleriniz için hem de  faturalarınız abartılı gelmemesini sağlar.

Mutfak Dekorasyon Tasarımı

Mutfak dekorasyonu görselliğin dışında işlevselliği de ele alınarak yapılmalıdır. İşlevsel bir mutfak işinizi kolaylaştıracak ve zamandan tasarruf kazanmanızı sağlayacaktır. Küçük bir mutfak sahibiyseniz eğer mutfağınızda olan kalabalıklardan kurtulmalısınız. Aynı şekilde açık renk fayanslar ve dolapların kullanımı alanı daha genişletecektir.

Mutfak  evin en çok kirlenebilecek yerlerinden biridir. Alacağınız dolapların ve fayansların yağ ve kiri fazla tutmayan bir yapısının olması aynı zamanda kolay temizlenebilir olması oldukça önemlidir.

Yatak Odası İçin

İyi bir uyku kaliteli bir ortam sayesinde gerçekleşebilir. Yatak odası yoğun bir günün stresini atıp dinlenebileceğiniz evin önemli ve en özel yeridir.

Odanızın tasarımına başlamadan önce ev dekorasyon siteleri üzerinde ya da dekorasyon blogları ile yazıları okuyup örnek modelleri inceleyerek yatak odası dekorasyonu için aklınızdan fikirler geçebilir.

Odanızın rengini seçerken kırmızı, mor gibi renkler kullanmanız odanızda heyecan yaratacaktır.

Mavi, bej, gri tonlarda renk kullanımı odada daha sakin bir ortam olmasını sağlayacaktır.

Yazar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir