Modern Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Modern banyo denildiği zaman akla ilk gelen; banyo dekorasyonunda doğal taşlar ile birlikte metallerin de kullanılması gelmektedir. Ancak modern banyo dekorasyonunu tanımlamak için, bu iki detay yeterli değil. Aynalar ve bolca ışığın bir arada kullanılarak, tüm detayların ortaya çıkarıldığı banyo dekorasyonu her zaman gönülleri çelmiştir. Modern banyolardaki bir diğer önemli detay ise, küvetler ve duş kabinlerinin bir arada kullanılmasıdır. Ayrıca doğal taşlar ile suya dayanıklı ahşap zeminlerin uyumu da modern bir banyoya sahip olmak isteyenlerin vazgeçemeyeceği önemli detaylardan.

MODERN BANYO DEKORASYONU

Artık evlerin salonları ve yatak odaları kadar, banyoların dekorasyonuna da kafa yorulmaya başlandı. Sizler de eğer modern tasarımlı banyolara sahip olmak istiyorsanız, gelin bunu yaparken bilmeniz gerekenleri beraber görelim.

Renklere Yer Açın

Evinizin banyosunun, modern bir tasarıma sahip olmasını istiyorsanız renklerden mutlaka yardım almalısınız. Beyaz, gri, mavi, kırmızı, mor, sarı, turuncu… Birbiriyle uyumlu renkleri, kendi zevklerinizle birleştirerek banyolarınızda renklere yer açmanın tam zamanı.

Doğadan İlham Alın

Banyonuzda doğadan esintilere yer verebilirsiniz. Doğal taşlar ya da bu görüntüye sahip başka materyaller kullanabilirsiniz. Banyo dolaplarınızın kaplamalarını ya da malzemelerini doğal ağaç görünümlü ürünlerden seçebilirsiniz. Hatta bunlarla birlikte beyaz rengini de kombinlerseniz, banyo dekorasyonunuzu tamamlamış olursunuz.

Minimal Tarz

Sade ama şık ve fonksiyonel bir banyoya sahip olmak istiyorsanız tarzını belli demektir. Banyonuzu minimal bir tarzda dekore ederek, her dönem modern kalacak bir banyoya sahip olabilirsiniz. Siyah renk metal banyo aksesuarları ile de banyo dekorasyonu işlemini tamamlamanız mümkün olacaktır.

Büyüleyici Işıklar

Banyonuzda doğru yerde ve miktarda kullanacağınız aydınlatma, modern tarzda dekore ettiğiniz banyonuzdaki tüm detayları ortaya çıkaracaktır.

Banyo Aksesuarları

Banyonuzun dekorasyonunu tamamlayacak ufak ama önemli detaylar; banyo aksesuarlarıdır. Çamaşır sepetlerinden çöp kutularına, klozet temizleyicilerden sabunluklara ve hatta banyo tekstili ürünlerine varana kadar birçok küçük detay, dekorasyonunuzu kusursuz hale getirmek için sizi bekliyor.

Banyo paspasları, ayak havluları sürekli kullanılan banyo tekstil ürünleridir. Bu yüzden bu ürünleri seçerken dekorasyon ile uyumlu renkleri seçmeye özen göstermek gerekir.

Yazar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir