Lambader Nedir? Lambader Modelleri Nelerdir?

Lambader; dekoratif ve şık tasarımıyla, günümüzde ev ve ofislerin vazgeçilmez aydınlatma araçları arasında yer alıyor. Bu aydınlatma aparatı, az yer işgal ettiğinden ve odanın havasını baştan başa değiştirdiğinden dolayı tercih ediliyor. Ayaklı lambalar olarak bilinen lambaderler çalıştığınız alanı ya da odanızı aydınlatma görevini yerine getiriyor. Kitap okuma alışkanlığı kazanmış bireyler, kitap okurken gözlerinin yorulması ya da ışık yetersizliğinden dolayı uykusunun gelmesini iyi bilirler. Lambader modelleri ile ışık ayarı en doğru şekilde yapılabilir.

Lambader Modelleri Nelerdir?

İç mekanlarda berjer ve koltukların yanlarına koyulan lambaderler, binbir çeşit ve modelde üretilmektedir. Lambader modelleri yapıldığı malzemeye, tarzına, süslerine ve şekline göre değişiklikler gösteriyor.

Evde sıcak ve doğal bir hava yaratmak istiyorsanız, ahşap malzemeden üretilmiş modelleri tercih edebilirsiniz. Yeni evli çiftlerin oturacağı evlerde romantik detaylar ile ev dekorasyonu desteklenmelidir. Bu yüzden ferforje modeller kullanılabilir. 2018 ile birlikte hayatımızdaki yeri daha da genişleyecek olan endüstriyel tasarımlardan hoşlanıyorsanız, metal ayaklıklı aydınlatma sistemlerini kullanabilirsiniz.

Tripod lambader, üç ayaklı göze hitap eden aydınlatma ürünleridir. Abajur kısmı ile ayaklık kısmı farklı renklerde olanlar kontrast yaratarak evlerinize farklı bir hava katıyor. Abstract ve Creative dediğimiz modeller, daha çok modern evlerde tercih edilen modellerdir. Taşlı lambaderler, büyük evlerin ya da kurumsal ofislerin tercihi olarak bilinirler. Deri koltuklar ve sektör dergileri ile birlikte iç mekandaki ciddiyeti arttırır.

Lambader Satın Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Modern ev tasarımı içerisinde lambader oldukça önemli bir yere sahiptir. Yeni dizilen evlerde her detay mimarlar tarafından ya da ev sahipleri tarafından özenle düşünülmektedir. Lambader seçerken dikkat edilecekler;

  • Koyulacak alanın genişliği ve duvarların rengi ile uyumu; evin tasarımı, duvarların rengi ile uyumlu modeller tercih edilmelidir. Modern çizgiler barındıran evlerde, klasik metal lambaderler uyumsuzluk yaratacaktır. Aynı şekilde açık renk duvarlar ile çok açık ya da çok koyu renkli mobilyalar ve lambaderler tercih edilmemelidir.
  • Satın alınacak ürünün voltaj değerine dikkat edilmelidir. Üründen alınacak maksimum verim için doğru değerler satıcıya sorulmalıdır. Ürünün hasar görmesini engellemek amacıyla da V değerlerine bakılır.

 

Yazar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir