İlkbahar Mevsimine Özel Dekorasyon Önerileri

Mart bitti, ilkbahar hepten kendini belli etmeye başladı. Nisan ayının ilk günlerinde kendini hepten belli etmeye başlayan güneş ile içimizde çiçekler açtı. Negatif enerjimizi güneş ile birlikte gönderip pozitif enerji depoladık. Peki ya evlerimiz? Evlerimizin de kışın ağır havasından kurtulup pozitif enerji dolmaya ihtiyacı var. Bu değişimi evlerimizde de yaşamanın ve yaşatmanın tam zamanı.

Evlerimize Baharı Getirelim

Baharı evlerimizde hissetmenin ve hissettirmenin birçok yolu var. Ama bunlardan en etkilisi ve belki de en keyiflisi ev dekorasyonunda yapılacak ufak tefek değişikliklerdir. Perdeler, renkli halılar, çiçek desenli duvar kağıtları, rengarenk yastıklar ya da yastık kılıfları ya da rengarenk çiçekler kullanarak yapacağınız ufak tefek uygulamalar ile ev dekorasyonunuzu değiştirip evlerinize baharı getirebilirsiniz.

Rengarenk Yastıklar

Kendisi küçük ama dekorasyonda etkisi büyük olan yastık ve yastık kılıfları, evinin havasını hemen değiştirmek isteyenlerin aklından çıkarmaması gereken objelerdir. Çiçek desenli yastık kılıfları ya da rengarenk yastık kılıfları kullanarak ev dekorasyonunuz ile evlerinizde baharı yaşayabilirsiniz . Yastıklar ve yastık kılıfları en pratik, en hızlı ve en etkili dekorasyon objeleri arasında yer alır.

Duvar Kağıtları ve Halılar

Rahatlatıcı ve sakinleştirici etkisi olan, içinize huzuru getirecek renklerin olduğu duvar kağıtlarını kullanabilirsiniz, bahar aylarında yapacağınız dekorasyon değişikliklerinde. Mesela mint yeşili içinize huzuru getirecek en muhteşem renklerden biri. Renkli çiçek desenlerinin olduğu duvar kağıtlarını da kullanarak evinize ilkbahar esintilerini getirebilirsiniz.

Halılarınızda da renklere ve çiçek desenlerine yer açmalısınız. Evinizde kendinizi tatilde gibi hissetmek istemez misiniz? Hangi duyguyu hissetmek istiyorsanız, size o duyguyu anımsatacak rengi ve deseni dekorasyonlarınızda mutlaka kullanın.

Tablolar ve Perdeler

Tablolar ev dekorasyonunun en vazgeçilmez öğeleridir. Bahar aylarında rengarenk çiçeklerden oluşan tablolar da tercih edilebilecek dekorasyon objelerindendir.

Kullandığınız duvar kağıtlarına, tablolara ve halılara uygun model ve renklerde perdeler ev dekorasyonunun tamamlayıcı parçaları olacaktır. Özellikle çiçekli fon perdeler ya da ilkbahar mevsimini hissettirecek tonlarda tek renk olan fon perdeler kullanılabilir.

 

Verdiğimiz dekorasyon bilgileri ile evinize baharı çok uğraşmadan, kolayca getirebilirsiniz. Her daim huzurun ve mutluluğun hakim olduğu bir evde oturmak kime iyi gelmez ki?

Yazar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir