Halı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eviniz, iş yeriniz ve diğer bazı alanlar zemin olarak kaplama gerektirebilir. Özellikle halılar bunun için önemlidir ve beklentileri karşılamaktadır. Fonksiyonel olan bu ürünler, teknoloji ile birlikte çeşitlenmiş, farklı özelliklere de kavuşmuştur. Bugün dış mekanda kullanılan halılar (çim halı) bile bulunmaktadır. Bu nedenle aradığınız özelliklerde halıyı hızlı bir şekilde sizler de bulabilir, hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Günümüzde genel tercih edilen makine halısı modelleri, daha uygun fiyatları ile kullanıcılar için ideal oluyorlar. Seçim yaparken de makine halısının kalitesi, ilmek sayısı ve varsa diğer farklı özellikleri değerlendirilmelidir.

Hangi Alana Nasıl Halı Seçmeli?

Halı seçimlerinde dikkat edilmesi gereken konulardan birisi de; halının kullanılacağı alanın durumudur. Mutfak ise daha kısa tüylü, renk olayı daha karmaşık ve temizliği kolay bir halı seçilmelidir. Ayrıca renkli ve karmaşık desenli halılar antre için de iyi bir seçim olabilir. Salon ve oturma odaları büyük boy ve daha sade renklere sahip halılardan oluşabilir. Yine de mobilyalar, genel tarz ve kullanıcı zevki de belirleyici bir faktördür. Yatak odası için uzun ya da kısa yolluk modelleri etkilidir. Yatağın her yanına uygun olan alanlara yolluklar konulabilir. Bu şekilde temizlik yapmak kaldırmak ve silmek de daha kolay olacaktır. Seçenekler içinde iki kısa bir uzun yolluk genel olarak takım şeklinde kullanıcıya sunulmaktadır.

Halı Temizliği Nasıl Yapılır?

Halı alırken temizlik konusu da dikkate alınmalıdır. Büyük boyutlar, yün ya da el dokuması halılar temizliği zor halılardır. Bu nedenle eğer imkanınız yoksa bu halıları alırken bir kez daha düşünmenizde fayda var. Aynı şekilde halı örtüsü kullanımı da temizliği daha uzun aralıklar ile yapmanıza yardımcı olur. Bu özel örtüler halının her yerini kaplarken, üzerine düşen ya da dökülen şeylerden halıyı nispeten koruyacaktır. Tüm bunların yanı sıra özellikle kirlenmeye müsait olan mutfak halısı seçimi belki de en zor olandır. Bu tip alanlarda makine halıları seçilmelidir. Aynı zamanda leke tutmayan ya da ince dokuma olanlar daha hızlı bir şekilde temizleme sağlayacaklardır. Sizlere sunulan farklı halı modellerini daha detaylı şekilde incelemek için Evidea sitesini de ziyaret edebilirsiniz.

Yazar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir