Granit Tencere Seti Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mutfaklarda pişireceğiniz leziz yemekler evinize yuva hissiyatını aşılar. Bu yemekleri maharetli ellerinizle yaparken, mutfak araç gereçlerinizin kaliteli ve size yardımcı olacak şekilde üretilmiş olması gerekiyor. Yemeklerinizi pişirirken, sizlere pişirme kolaylığı sağlayacak ve sağlık açısından kafalarda en ufak bir soru işareti oluşmasına engel olacak nitelikte mutfak araç gereçleri seçmelisiniz. Özellikle tencereler, mutfaklarda çok büyük öneme sahip parçalardır. Mutfağın neredeyse temelini oluşturan tencereleri alırken, hem hijyenik hem de pişirme kolaylığı sağlaması açısından dikkat etmeniz gereken belli başlı noktalar bulunmaktadır.

Tencereler, tencere seti halinde ya da tekli olarak satın alabileceğiniz bir ürün. En önemli mutfak eşyaları arasında belki de birinci sırada gelen tencereler farklı çeşitlerde bulunabiliyor. Son zamanlarda mutfaklarda kendine yer bulan en değerli ürünlerden biri ise granit tencerelerdir. Granit tencereler oldukça kullanışlı ürünlerdir. Granit tencere seti, teflon tencere seti gibi kanserojen madde içermez. Granit tencereler uzun ömürlüdür ve pişireceğiniz birçok yemeğe ev sahipliği yapar. Ekonomik olarak da avantaj sağlayan bu tencereler ocakta ısıyı çok çabuk alırlar, bu ısıyı yüzeyinin her noktasına eşit dağıtırlar ve ateş söndükten sonra çok geç soğuma emaresi gösterirler. Bu tenecereler ile çok az yağlı hatta ve hatta yağsız yemekler yapabilirsiniz. Lezzete sağlıklı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Granit tencere setlerinin bir diğer avantajı ise bulaşık makinesinde kolayca yıkanabilmesidir. Yemeklerinizi bu tencere setlerinde pişirirken gönül rahatlığı ile metal kaşık da kullanabilirsiniz.

Hangi Granit Tencereler Tercih Edilmeli?

Her şeyde olduğu gibi granit tencerede de farklı kalitelerde ürünler bulmak mümkün. Kaliteli bir granit tencere sahibi olmak istiyorsanız öncelikle uzun garanti süresi veren (minimum 5 sene) bir ürünü tercih edin. Ayrıca granit tencereler, üretildiği malzeme sebebiyle ağır olur.

Kulanılan malzeme sebebiyle koyu gri ve kahverengi ürünler daha dayanıklıdır. Bu ürünler uzun ömürlüdür. Son olarak, vidayla tutturulmuş kulba sahip granitlerden uzak durun. Kulpların, tencerenin ağırlığını taşıyacak şekilde tasarlanmış olmasına dikkat edin.

 

Yazar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir