Evinizde Dekoratif Ayna Kullanımı-Hangi Odada Nasıl Ayna Olmalıdır?

Dekorasyondaki kullanımları ile ilgili olarak aynalar  çeşitli konumlandırmaları sayesinde mekanlara farklı bir atmosfer kazandırıyor. Gelin şimdi ayna çeşitleri neler onları inceleyelim.

Klasik Çizgide Altın Renkli Görünüm

Komple beyaz renge sahip bir dekorasyonda kullanılabilecek altın renkli veya yaldızlı bir ayna klasik stile olan uygunluğu ile ortama dikkat çekici bir hava katacaktır. Özellikle varak işlemeli ve oval şekle sahip olan bu aynalar gösterişli bir öğe olarak belirecektir.

Asya Kökenli Stile Etnik Tasarım

Asya kökenli tarzlara sahip mobilya parçaları bize geçmişi anımsatan bizi alıp başka bir tarihe götüren bulunduğu ortama bambaşka bir hava katan öğelerdir. Bu stile uygun dekoratif ayna çeşitleri olarak etnik tasarımlı bir ayna ile antrede bir konsol oluşturulabilir. Büyük tasarımlı gösterişli etnik tasarımlı aynalar ile eve giriş yapan herkesin büyülenmesi mümkün olacaktır. Stil bütünlüğü konusunda Asya kökenli tasarımlara uygun kullanılabilecek ayna dekorlarında tercihlerin gösterişli modellerden yana kullanılması önerilir.

Dolap Kapağında Ayna Tasarımı

Dar bir koridora sahip olan giriş bölümlerinde kullanılabilecek en makul ayna modelleri arasında yer alan dolap kapağında ayna tasarımı mekandan tasarruf yapmaya yardımcı oluyor. Özellikle ince ve uzun koridorlarda rastlayabileceğimiz bu modeller doğal gün ışığından yararlanamayan koridorlara mükemmel bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor.

Yemek Odası Konsolu Üzerinde Dekoratif Ayna Kullanımı

Hem bir duvar süsü hem de dekoratif bir aydınlatma görevi gören yemek odası konsolu üzerinde kullanılan yuvarlak ayna modelleri Evidea güvencesi ile kullanıcı deneyimine sunuluyor. Bu tip aynalar yemek odaları dışında yatak başı arkasında ve salonlarda kanepe arkasında rahatlıkla kullanılabilecek tasarımlardır.

Yatak Odalarında Aynalı Şifonyer

Birbirinden farklı tasarımlarla yatak odalarında sıklıkla rastladığımız aynalı şifonyer mobilyaları yatak odaların dekore edilmesine hizmet ediyor. İşlevsel özelliği açısından da toparlayıcı bir nitelik sunuyor. Şifonyer çekmeceleri eşyaların muhafaza edilmesinde rahatlıkla kullanılırken mobilyanın ayna donanımından dolayı ayrıca bir aynaya ihtiyaç duyulmuyor. Yine de bir boy aynasına gereksinim duyuyor iseniz yatak odanızın stiline ilişkin bir boy aynası ile mekana canlılık kazandırabilirsiniz. Klasik bir yatak odasında kullanılabilecek eskitme boy aynası bilhassa küçük odaların olduğundan daha büyük görünmesini de sağlayacaktır.

Yazar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir