Ev Dekorasyonunda Vazolar Nasıl Kullanılır?

Herkes bütçesine göre evini daha güzel görünecek şekilde dekore etmeyi ister. Ev dekorasyonu için aslında çok fazla paraya ihtiyacınız yok. Biraz el becerisi ve biraz da hayal gücü ile birkaç küçük objeyi bir araya getirerek, muhteşem dekore edilmiş göz alıcı evlere sahip olabilirsiniz. Bunu yaparken ufak tefek birkaç şeye ihtiyacınız olacak. Vazolar bunlardan sadece bir tanesidir.

EV DEKORASYONUNDA VAZO KULLANIMI

Vazolar, ev dekorasyonuna bambaşka hava katan süs eşyalarındandır. Biraz yaratıcı olursanız çok çeşitli şekillerde kullanım alanları oluşturabilirsiniz. Aynı işlevi görecek birkaç kavanoz ya da cam şişe de ihtiyacınızı karşılayacaktır. En başta da dediğim gibi, yapmanız gereken tek şey hayal gücünüzü kullanmak ve biraz da el becerisine sahip olmak.

Metal, seramik ve cam vazolar… Vazo çeşitleri uzar gider. Önemli olan sizin hangi tarzı sevdiğiniz ve evinize hangisini daha çok yakıştıracağınız. Evinizin antresinde farklı tarz, mutfakta ya da yatak odasında farklı tarzda vazoları kullanabilirsiniz. Yeter ki vazoyu koyduğunuz alanın tarzı ve renkleriyle uyumlu olsun.

Cam vazolar, biraz daha minimalist yaşamı çağrıştırıyor gibi tamamen sade ve şeffaf. Bitkinin kökleri ve suyun göründüğü cam vazolar, daha fazla özel tasarıma sahip olan objeler değil mi sizce de? Dolayısıyla da evinize farklı boy ve şekillerde cam vazo almanız daha kolay ve dekoratif olacaktır.

Seramik vazolar antrelerde ya da geniş metrekarelere sahip salonlarda, büyük ağacımsı bitkiler konularak kullanıldığı zaman çok şık duruyorlar.

VAZOLARIN KULLANIM ALANLARI

Son dönemlerde vazolar banyolarda dahi kullanılır oldular. Bazen yapay bir çiçek ile bazen de gerçek bir çiçek ile birlikte, banyo dekorasyonuna uygun malzemeden yapılmış bir vazo ve renk uyumu oluşturacak bir çiçek banyoların havasını anında değiştirebiliyor.

Aynı zamanda yine mutfaklarda çok fazla vazo kullanılmaya başlandı. Özellikle maydanoz, roka, dereotu gibi yeşil yapraklı ve çabuk sararacak otları tezgah üzerinde taze bir şekilde sergilemek için tercih edilmekte. Hem dekoratif duruyor hem de bu tür otların çürüme süreleri geciktirilmiş oluyor.

Evidea vazo kategorisini inceleyerek aradığınız vazo modellerine hemen hızlıca ulaşabilirsiniz.

Yazar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir