Ev Dekorasyon Kılavuzu

Herkesin kişisel olarak dekorasyon tercihleri farklı olsa da ortak bir noktada buluştuğumuz söylenebilir. O da evlerimizde keyifli ve huzurlu bir şekilde yaşayacağımız alanlar oluşturmaktır. Bu durumda ev dekorasyonu oluştururken yaptığımız hatalar elbette var ancak dekorasyon tamamı ile kişisel bir zevk meselesi. Bu nedenle şu doğru bu yanlış demek, kime göre neye göre sorusunu doğuracaktır ancak elbette genel geçer dekorasyon kuralları mevcuttur.

Doğru bir ev dizayn demek değildir, doğru bir dekorasyon evin ihtiyaçlarına kulak verip ona hizmet edecek ürünlere başvurmak aynı zamanda da kişisel zevklerimizi evlerimize yansıtmaktır. Ayrıca bir evi dekore etmek için fazla maliyetli ürünlere hiç gerek yoktur. Burada önemli olan şey kendinizi yansıtacak düşük maliyetli ürünleri tercih etmektir.

Ev Dekorasyonu İçin Gerekli Öneriler

  • En başta belirtildiği gibi buna bir hata demek oldukça yanlış olacaktır ancak belirli genel gerçekleri de değiştiremeyiz öyle değil mi? Öncelikli olarak hataya mahal vermemek adına, evlerinizde nasıl bir stili benimseyeceğinizi belirleyin. Bunlar modern, klasik, spor, vintage, avangard gibi başlıklar arasından seçim yapmalısınız. Ve mobilyalarınızdan tutun, ev dekorasyonu için gerekli her türlü eşyayı belirlediğiniz stilde ve ona en yakın modellerden seçmelisiniz.
  • Eşyaların konumlandırılması, dekorasyonun en belirleyici özelliğidir işte yine bu noktada seçtiğiniz stile uygun olacak şekilde eşyalarınızı yerleştirmelisiniz. Hep aynı stilde ve aynı düzlemde gitmek de oldukça boğucu bir görüntü yaratabilir ancak ağırlıklı olarak seçtiğiniz stili korumaya özen göstermelisiniz.
  • Özellikle eşya seçiminde malzeme seçimine dikkat ederek alışveriş yapmalısınız. Bu sayede stilin somut halini evinize yansıtmış olacaksınız. Bunun yanında renk konusu oldukça kafaları karıştıran bir konudur ve odadan odaya göre renk konusu değişiklik gösterebilir. Farklı renkleri kullanayım derken karmaşık bir dekorasyona imza atabilirsiniz. Bu nedenle odayı aydınlık ferah ve canlı gösterecek tonları tercih etmelisiniz.
  • Ev dekorasyonunun önemli bir parçası olan duvarlar, genellikle kullanılmak istenen ancak bir türlü değerlendirilemeyen alanlar arasında yer alıyor. Bu konuda imdadınıza duvar rafları ve tablolar yetişecektir . Duvar raflarınızı kitaplarınız veya süs bitkileriniz için kullanabilirsiniz. Kullandığınız parçalı tablolar ile de oldukça şık bir görünüm elde edebilir, duvarlarınızı süsleyebilirsiniz.
  • Koltuk takımınızdaki yastıklar ev dekore ederken önemli  bir parça haline geldi. Özellikle oturma odalarınız için yastıklarda kullanılan desenleri baz alarak güzel bir dekoratif görünüm elde etmenizi sağlayacak tamamlayıcı parçalara bakabilirsiniz.

Siz de tarzınıza uygun ev dekorasyon modellerini kolayca belirleyebilirsiniz. Özellikle sosyal medya ile beraber, ev dekorasyon siteleri ve ev dekorasyon blogları ile ev dekorasyonu fikirleri almak ve ev dekorasyon örneklerini incelemek oldukça kolay bir hal almış durumda. Ev dekorasyon modelleri resimli bir şekilde anlatıldığından size düşen tek şey satın alma kısmı kalacaktır. Modern ev dekorasyonları sıklıkla tercih edilse de farklı fikirlere bakarak, kendi zevkinize en yakın stili belirleyebilirsiniz. Evidea.com adresi üzerinden ev dekorasyon ürünleri online satış imkanı ile sizlerle buluşuyor.

Yazar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir