Duvar Saatleri ve Duvar Saati Hakkında Her Şey

Duvar Saatleri ve Duvar Saati Hakkında Her Şey

Duvar saatleri; dijital ve mekanik olarak zamanı gösteren, duvara asılan bir aksesuar ve ihtiyaçtır. Teknolojiye birlikte evlerde duvar saati ihtiyacı neredeyse ortadan kalkmıştır. Fakat insanlar tasarım ile bütünleşik bir duvar saati kullanarak evlerini güzelleştiriyorlar. Şık bir duvar saati sizin kişiliğinizi misafirlerinize yansıtarak sizi daha iyi tanımlarına yardımcı olacaktır. Dekoratif duvar saati  arıyorsanız Evidea.com’a göz atmanızda fayda var.

Duvar Saati Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Gece uyurken, saatin tik tak sesleri sinirlerinizi mi bozuyor? Bu gibi günlük hayattaki ufak sorunları çözmek adına sessiz bir duvar saati tercih edilmelidir. Duvar saatleri kol saatlerine göre çok büyük boyuttadırlar. Bu yüzden çarkın dönmesi için gerekli enerji daha çok olacaktır. Bu enerji ile birlikte ortaya çıkan ses de artacaktır. Bundan dolayı kaliteli bir duvar saati seçerek, çıkacak sesi en aza indirmeyi denemelisiniz.

Duvar saati az pil harcamalı ve üreticinin ya da tedarikçinin sunduğu garanti kapsamı içinde yer almalıdır. Evde, okulda, iş yerinde bulunan saatlerin sorunsuz çalışması ve estetik olması gerekmektedir.

 

Duvar saati kişiliğinizi yansıtıyor demiştik. Roma rakamlarıyla yazılmış saatleri iş yeri, ofis gibi kurumsal alanlarda kullanabilirsiniz. Fosforlu yapıda bulunan saatler ise sizin gece karanlık bir odada vakit geçirmeyi sevdiğinizi arkadaşlarınıza aktarır. Renkli bir karaktere sahip olanlar, pembe tonlarında ya da gökkuşağı kıvamında renkli saatlere yönelebilirler. Siyasi görüşünüzü misafirlerinizin de bilmesini isteyebilirsiniz. Bu alanda da özel baskı saatler üretilmektedir.

Saat tasarımı üzerine sayfalarca yazı yazılabilir. Fakat Ahmet Hamdi Tanpınar bizleri Saatleri Ayarlama Enstitüsü’nde saatin nasıl olması gerektiğine dair aydınlatıyor.

Zaten saatle insanı birbirinden pek ayırmazdı. Sık sık, “Cenab-ı Hak insanı kendi sureti üzere yarattı; insan da saati kendine benzer icat etti…” derdi. Bu fikri çok defa şöyle tamamlardı: “İnsan saatin arkasını bırakmamalıdır. Nasıl ki, Allah insanı bırakırsa her şey mahvolur!” Saat hakkındaki düşünceleri bazen daha derinleşirdi: “Saatin kendisi mekân, yürüyüşü zaman, ayarı insandır. Bu da gösterir ki, zaman ve mekân, insanla mevcuttur!”

Ev tasarımında saat ve avize uyumu için yazımıza göz atabilirsiniz.

Yazar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir