Düdüklü Tencere Alışveriş Rehberi

Bir düdüklü tencere alarak en lezzetli yiyeceklerinizi, en sağlıklı koşullarda pişirebilirsiniz. Son birkaç yıldır tüm mutfak aletlerinin değişmesi gibi, düdüklü tencereler de değişti. Artık düdüklü tencere alırken göz önünde bulundurulması gereken seçenekler daha fazla… Düdüklü tencereler arasında seçim yaparken ihtiyaçlarınıza en çok uyum sağlayacak modeli bulmak için rehberimizden yardım alabilirsiniz.

Neden Düdüklü Tencereleri Satın Almalıyız?

Düdüklü tencereler, pişirme aşamasında pek çok faydaya sahip. Öncelikle hızlılar! Normal bir tencerede 20-40 dakika arasında pişecek bir yemeği, düdüklü tencerede 10-12 dakika içerisinde pişirebilirsiniz.  Hızlı pişirmenin yanı sıra daha az enerji harcayan düdüklü tencereler, mutfak içinde enerji tasarrufu yapmanızı sağlar.

Düdüklü tencereler aynı zamanda sağlıklı pişirme yöntemini de hayatınıza getirir.  Buhar basıncıyla pişen sebzelerin vitamin ve mineral kaybı azalır. Düdüklü tencereyle pişirmek aynı zamanda temiz, hızlı ve güvenli. Güvenlik için alışverişinizi yaparken kaliteli malzemelerle üretilmiş, güvenilir markaların ürünlerini tercih etmeye özen gösterin.

Düdüklü Tencere Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Bir düdüklü tencere seçerken karar vermeniz gereken ilk nokta; büyük düdüklü tencere mi, yoksa küçük mü tercih etmeniz gerektiğidir. Eğer evinizde az kişi varsa ve sıklıkla yemek pişirmiyorsanız, küçük olanları tercih edebilirsiniz. Ancak kalabalık bir aileye ve bol bol yemek pişirilen bir mutfağa sahipseniz, büyük düdüklü tencere modelleri sizin için daha uygun olacak.

Düdüklü tencere alırken dikkat etmeniz gereken diğer noktalar ise şu şekilde:

  • Tencereniz paslanmaz çelikten yapılmış olsun. Böylelikle hem kolay deforme olmaz, hem daha rahat temizlenir hem de asitli gıdalar pişirirken yemeğin tadını değiştirmez.
  • Tencerenizin iki basınç ayarı olsun. Etler, baklagiller ve pişirilmesi uzun süren diğer gıdalar için yüksek basınç; balık, yumurta, sebze ve makarnalar için de düşük basınç ayarını kullanabilirsiniz.
  • Tencerenizi mutlaka güvenilir bir markadan alın. Düdüklü tencereniz zaman içerisinde yıpranabilir ve değiştirilmesi gereken parçaları olabilir. İyi bir üne ve müşteri hizmetlerine sahip olan bir firmadan alışveriş yaparsanız aşınan parçaları kolaylıkla yerine koyabilir, düdüklü tencerenizi mutfağınızda keyifle kullanmaya devam edebilirsiniz.

 

Yazar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir