Çocuk Odaları İçin Duvar Rafları Seçerken Dikkat!

Çocuk odası dekorasyonu çok dikkat ve özen isteyen bir iş. Böyle olmasına rağmen bir o kadar da keyifli. Çocuğunuzun odası, o odaya girdiğinde kendini iyi hissettiği bir ortamının olması gereklidir. Aynı zamanda ona fiziksel olarak zarar verecek materyaller olmadan tasarlanmış olmalıdır. Çocuk odalarını dekore ederken ebeveynlerin önceliği çocuklarının güvenliği olmalıdır.

Çocuk odalarını dekore ederken duvar rafları çok önemlidir. Çünkü kitapları, oyuncakları ve daha bir sürü şeyi rafları kullanarak düzenli bir şekilde sergilemek mümkün olabiliyor. Aynı zamanda da estetik bir görüntü de elde ediliyor.

DUVAR RAFI SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Öncelikle Güvenlik 

Ebeveynler için çocuğun güvenliği her zaman her şeyden önce olmalıdır. Seçtiğiniz rafların şeklinden tutun da koyacağınız yüksekliğe varana kadar iyi hesap yapmalısınız.

Raflarda çocuğunuza zarar verebilecek sivri köşeler olmamasına dikkat etmelisiniz.

Rafları duvarlara yerleştirirken çocuğunuzun boyuna uygun şekilde, onun ihtiyaç duyduğu eşyayı ihtiyaç duyduğu anda alabileceği yükseklikte olduğuna dikkat etmelisiniz. Ayrıca çocuğunuzun boyunun uzayacağını da göz önünde bulundurmalısınız.

Aslında hepsinden de daha önemlisi aldığınız malzemenin sağlamlığı ve duvara doğru bir şekilde sabitlenmiş olmasıdır. Hem olası bir deprem riskine karşı hem de rafın düşme ihtimaline karşı duvara sağlam bir şekilde sabitleyerek, çocuğunuza daha güvenli bir ortam yaratabilirsiniz.

Ev Dekorasyonu ile Uyumu

Seçeceğiniz duvar rafları evinizin konseptine ve çocuğunuz için hazırladığınız odanın konseptine uygun olmalı. Hem tarz, hem model, hem de renk olarak. Birbiriyle uyumlu objeleri evinizi dekore ederken kullanırsanız, daha uzun ömürlü olacaklardır. Böylece odalarınızda her zaman modern, her zaman şık bir dekorasyona sahip olacaksınız. Bu da aynı zamanda bütçenize katkı sağlayacak dolaylı olarak. Çünkü modası geçmeyen, zamansız tasarım objeler ile evinizi ve odalarınızı dekore ettiğiniz için otomatik olarak tasarruf da sağlamış olacaksınız.

Duvar Rafları ve Modelleri

Duvar raf modelleri arasında; sade, geometrik desenli, sepet şeklinde olanlar ve daha fazlası vardır. Hangisini kullanacağınıza odanın dekorasyonuna ve ihtiyaçlarınıza göre karar verebilirsiniz.

Harf Şeklindeki Duvar Rafları; 

Bu çeşit raflar, odayı ya da odadaki bir bölümü kişiselleştirmek İçin kullanılır.

Sade Raf Modelleri;

Duvar kağıtlarının, mobilyaların, halıların ve perdelerin renkli olduğu zamanlarda genellikle tercih edilir. Böylece odanın dekorasyonunda bir denge sağlanmış olur.

Geometrik Desenli Duvar Rafları;

Bu tür raflar genellikle rengarenk olur. Üçgen, kare, daire gibi çeşitleri vardır. Bu tarz raflar odaya başka bir hava katar.

Çocuğunuzun ihtiyaçları ve zevkleri doğrultusunda, istediğiniz tarzda bir raf modeli seçerek çocuk odanızı keyifle dekore edebilirsiniz.

Yazar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir