Çerçeve Nasıl Seçilir?

Çerçeve; resim, fotoğraf ve ayna gibi aksesuarların asılacak duruma getirilmesi ya da süslenmesi için etrafına geçirilen kenarlığa denir.  Çerçeve seçerken içine yerleştireceğiniz fotoğraf ya da resme verdiğiniz değerin aynısını vermelisiniz. Burada ucuz çerçeve değil, kaliteli kenarlık seçilmelidir. Hem fiyatı uygun hem de kaliteli çerçevelere Evidea’da ulaşabilirsiniz.

Çerçeve seçimi tamamen kişisel zevklere yöneliktir. Eğer duvarınıza büyük bir resim asacaksanız, heybetini arttırmak adına kalın kenarlar tercih edilebilir. Ya da tam aksine ince bir kenarlık ile zarif ve sade bir görünüm elde edebilirsiniz. Resminiz küçükse ve kalın çerçeve kullandıysanız bu sizin resme verdiğiniz manevi değerin çok fazla olduğunu yansıtır. Kalın kenarlık küçük resme derinlik katacaktır. Burada ev dekorasyonu ve tablonun ne ifade ettiği asıl meseledir.

Evinizin duvarları koyu renkler ile boyandıysa doğru tercih açık renkli çerçeveler olacaktır. Tam aksi durumda ise koyu renkli olanlar tercih edilmelidir. Bu tercihler ile çerçevenizin duvarınızda kaybolmasının önüne geçebilirsiniz.

Duvar Çerçevesi

Duvar çerçevesi olarak kullanılan iki çeşit mevcuttur. Bunlar; ahşap ve lamine çerçevelerdir. Ahşap çerçeveler daha kaliteli fakat daha çabuk eskiyor. Lamine çerçeveler ise daha kalitesiz görünümüne rağmen zamanla aynı seviyede buluşuyorlar. Lamine olanlar piyasada ucuz çerçeve olarak biliniyorlar.

Tablo Çerçevesi

Modern evlerin duvarlarında geleneksel evlerin aksine daha fazla tablo bulunuyor. Bu tabloları doğru kenarlık ile asmak, misafirlerinizin sizin hakkında düşüncelerini etkileyecektir.

 

Yazar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir