Çalışma Masası İçin Olmazsa Olmazlar

Genellikle ofis çalışanları, plaza çalışanları ve beyaz yakalılar günün büyük bölümünü çalışma masası başında geçiriyorlar. Böyle olunca bütün bu masa başı çalışanları, ofis masalarını kişiselleştirmek ve ihtiyaçlarına uygun eşyaları daha kolay ulaşabilecekleri bir yere koymak istiyorlar. Çalışma masanızda ya da çantanızda olması, gün içerisindeki işlerinizi kolaylaştıracak eşyaları düzenledik.

Çalışma Masası İçin Olmazsa Olmazlar

  • Kulaklık

Çalışılan sektöre ve pozisyona göre müşteriler ile iletişime geçmek gerekiyor. Bunu yaparken dış seslerden etkilenmemek adına kulaklık kullanılabilir. Odaklanmak amaçlı kulaklık kullanılabilir. İletişime kapalı olduğunuzu ve rahatsız edilmek istemediğinizi ofistekilere kulaklığınız ile gösterebilirsiniz. Aynı şekilde açık ofislerde freelance olarak çalışıyorsanız, network alanlarında insanların çok önemli olmadığı sürece yanınıza gelmesinin önüne geçebilirsiniz. Bu yüzden çantanızda ya da ofis masası çekmecelerinde mutlaka kulaklık bulundurulmalıdır.

  • Şarj Aleti

Akıllı telefonların şarjı gün içerisinde bitebiliyor. Hatta sık sık telefon görüşmesi yapıyorsanız, aynı gün içinde iki üç kere bitebiliyor. Bu yüzden çalışma masası için olmazsa olmazlardan biri de şarj aleti ya da şarj kablosudur. Bunlardan birini yanımızda gezdiriyorsak powerbank gibi diğer şarj aletlerinden bir tane de ofiste bırakmak faydalı olacaktır. Gün içerisinde şarjsız kalmayacak ve insanlar ile iletişimimiz kesilmeyecektir.

  • Atıştırmalıklar ve Kahve Kupası

Uzayan mesai saatleri, gelmek bilmeyen yemek saatleri arasında atıştırmalıklar sizi saatlerce tutabilir. Aç karnına yoğunlaşmak ve iyi bir iş çıkarmak neredeyse imkansızdır. Bu yüzden işverenler ya da üst düzey yöneticiler, çalışanlarına jest olarak ofis masalarına kraker, bisküvi ve diğer atıştırmalıkları bırakıyorlar.

Aynı şekilde kahve kupaları, erken başlayan ve uzayan mesai saatlerinde çalışanların kurtarıcısı oluyor. Az uyuduğunuz bir gecenin ardında güne kahve ile başlıyorsanız, çalışma masası ya da ofisinizin herhangi bir yerinde kahve fincanı bulundurmak günü kurtaracaktır.

  • Takvim, Ajanda, Ofis Malzemeleri ve Çerçeve

Zaman yönetimi, ofis çalışanlarının en önemli meselelerinden biridir. Yetişmesi gereken işler, toplantı tarihleri vs. her ayrıntıyı işaretleyebileceğiniz bir ajanda ya da takvime işaretlenebilir. Aynı şekilde makas, zımba, renkli kalemler gibi ofis eşyalarının bulunduğu bir sepet de çalışma masası üzerinde bulunmalıdır. Hızlıca çözüme kavuşturulabilecek işler, malzemeler bulunamazsa sizi uğraştırabilir ve işleriniz aksamasına neden olabilir.

  • Ayakkabı ve Şal

Özellikle kış aylarında günlük giyilen ayakkabının ıslanması gayet olağandır. Fakat ıslak ayakkabılar içine su geçiyorsa 8-9 saat ıslak ayaklar ile oturmak insanı hasta eder. Bu yüzden ofis içerisinde yedek bir ayakkabı bulundurmak, sizi hastalıklardan koruyabilir. Aynı şekilde toplantıda topuklu giyiyorsanız, ofise döndüğünüzde çekmecelerinizde bulunan babet ayakkabı ile rahatlığa kavuşabilirsiniz.

Şal ise klimadan şikayetçi çalışanların en sevdiği ofis eşyasıdır. Klimanın direkt olarak vurduğu çalışma masası, kişide sırt ve bel ağrıları yapabilir. Bu yüzden ince bir şal ile klimanın soğuğunu kırabilirsiniz.

Ofis mobilyası seçerken kullanışlı ve dayanıklı olması en temel etkendir.

Yazar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir