Banyo Dolabı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ev dekorasyonu kadar artık evlerin banyolarının dekorasyonu da fazlasıyla önem kazandı. Özellikle seçilen fayansların modeli ve rengi ile uyumlu banyo aksesuarı seçimleri, üzerinde titizlikle durulması gereken detaylardan. Küvet ya da duş, klozet ya da lavabo kadar önemli bir ayrıntı banyo dolabı seçimi. Çünkü o kadar çok çeşit var ki, insan hangisini seçeceğini şaşırıyor. İstediğiniz kadar ne alacağınızı düşünüp karar verin, Evidea mağazaya girildiği zaman hiçbir şey evde düşünüldüğü gibi olmuyor. Yani evdeki hesap çarşıya uymuyor.

Peki evde yaptığımız hesapları, çarşıda gördüklerimizle uyumlu hale nasıl getirebiliriz?

BANYO DOLABI SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Öncelikle neye ihtiyacınız olduğunu en başından belirlemelisiniz. Ne istiyorsunuz? Sadece dekoratif bir banyoya sahip olmak mı yoksa fonksiyonel bir banyoya sahip olmak mı? Belki ikisini bir arada ayarlayabilmeniz de mümkündür. Bunun için alternatifleri iyi araştırmanız gerekecek.

Diğer konu ise; banyonuzun ne kadar büyük olduğu konusu. Alışverişe başlamadan önce mutlaka banyoda dolaplarınızı koyacağınız duvarların ölçüsünü almalısınız. Eğer siz almayı bilmiyorsanız, bu konuda bir profesyonelden yardım isteyebilirsiniz.

İhtiyaçlarınızı belirlediğiniz, ölçülerinizi aldınız, şimdi sırada bütçeniz var. Bütçenizi de belirledikten sonra, modelleri incelemeye ve ihtiyaçlarınızı karşılayacağını düşündüğünüz bir modelde karar kılmaya hazırsınız demektir.

Yeriniz dar ise; çok amaçlı banyo dolabı tercih edebilirsiniz. Bu dolaplar modellerine göre değişiklik gösterse de, genelde çekmeceli bir alanı vardır. Boy dolabı vardır ve bazılarında ayna da bulunmaktadır. Hatta çamaşır sepetli banyo dolapları dahi vardır. Zaten bu dolapların ismi bu yüzden çok amaçlı banyo dolaplarıdır.

Sadece boy dolabı, lavabo altı dolabı ve aynası olan klasik modelleri de seçebilirsiniz. En başta da söylediğimiz gibi önemli olan ayırdığınız bütçenin dışına çok fazla çıkmadan ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyor olmanız.

Banyo dolabı seçerken dikkat etmeniz gereken bir başka önemli özellik ise; dolabın hangi materyal kullanılarak yapıldığıdır. Dolabın üretildiği malzeme suya ve neme dayanıklı olmalıdır. Dolaplar banyoda sürekli su, nem ve buhar ile temas halinde olacaklarından bu etkenlere dayanıklı malzeme kullanılan ürünler seçilmelidir. Aksi taktirde su ile temas eden banyo dolaplarında kabarmalar ve şişmeler meydana gelebilir.

Evidea web sitesi ve mağazalarında kriterlerinize en uygun banyo dolaplarını seçebilir, alışverişinizi hızlıca tamamlayabilirsiniz.

Yazar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir