Banyo Dekorasyonu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En kişisel alanlardan olan banyo aynı zamanda ortak kullanım sahası da olduğu için banyo dekorasyonu yaparken dikkat edilmesi gerekenler konusunu Evidea ile birlikte inceleyelim:

Kullanışlı ve Şık Banyolar İçin Öneriler

Günümüzün hızlı hayat temposu artık uzun keyiflere pek izin vermese bile gene de rahatlatıcı bir banyo dekorasyonu içinde zaman geçirmek insana zevk verir. Bu konuda önce nasıl bir ortamda mutlu olurum diye düşünerek işe başlayabilirsiniz.

Küvet veya duşakabin gibi yıkanma alanlarından ibaret olmayan banyolar evinizde kullanışlı ama şık alanlar olsun. Yapacağınız uygun bir dekorasyon ve uygun bir aydınlatma ile bunu sağlayabilirsiniz. Bu alanlardaki aydınlatma ve renk seçimi kullanılan diğer odalar kadar önemlidir. Genelde banyolarda açık renkler tercih edilir. Çünkü ışığın yansıması ile mekanda ferahlık duygusu sağlanabilir. Banyoların vazgeçilmez aksesuarı olan çok amaçlı dolap da açık renk tonlarından seçilmelidir. Bu dolapları yükseğe asmayın, evde yaşayan diğer fertleri de düşünün. Zemine oturan, kapaklı ve çekmeceli, plastik modeller hem kullanım hem de temizleme açısından en çok tercih edilen çeşitlerdir.

Aynalar küçük banyoları daha geniş gösterebilir. Kullanılacak eşyalar arasında çeşitli sayıda havlu seti de yer alacaktır. Evdeki her kişi için ayrı bir banyo seti örneğin. Havluların banyo dolaplarında durması en pratik çözümdür. Kullanım açısından yumuşak yapıda bir klozet kapağı ise evdeki herkesi memnun eder.

Banyoların Olmazsa Olmaz Eşyaları

Banyo dolapları, diş fırçaları ve bunların konacağı fırçalıklar, banyo temizleme gereçleri, yumuşak terlikler, banyo aynası gibi zorunlu eşyanın içinde askılık çeşitleri, belki yer paspasları ve artık çoğu zaman evlerde banyolara yerleştirilen çamaşır makineleri  ile deterjan kutuları da olmazsa olmaz banyo eşyaları içinde hemen akla geliyor. Çamaşır makinelerinin üzerine değişik sabunluk modelleri veya süsler koymak ise kadınların hoşuna gidiyor. Bu sabunlukların oyuncak biçimli çeşitleri çocuklarınıza el yıkama alışkanlığını bile kazandırabilir.

Bu çeşit küçük aksesuarlar banyolarda sıcak bir atmosfer oluştururken evi de bir yuva sıcaklığına büründürür. Odalardaki ve banyolardaki bu küçük ayrıntılar bazen kocaman gülümsemelere ve huzura dönüşebilir.

 

 

 

Yazar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir