Banyo Aksesuarı Seçerken Aman Dikkat

Banyo, günlük hayattaki ihtiyaçlarınızı karşılamanız için yapılmış bir alandır. Bu alan hayatınızın bir parçası haline gelmiştir. Sizin için bu kadar önemli olan banyonuza banyo aksesuarı (havluluk, sabun takımı, askılık gibi…) alarak dikkat çekici bir banyo yaratabilirsiniz.

Banyo aksesuarı almadan önce en önemli kurallardan biri uyumu yakalayabilmektir. Alacağınız aksesuarların banyonuzun fayans rengi ile yakın banyo süs modelleri gözünüzün daha az yorulmasını sağlayacaktır.

Oda büyüklüğüne göre aksesuar seçmeniz odanızı daha ferah yapacaktır. Dar bir banyonuz var ise koyu ve boğucu renkler seçmeniz yerine, açık renkler ya da krom ürünler almanız banyonuzun boğuculuğunu azaltmakta etkili olacaktır.

Banyo duvar aksesuarları alırken ürünün yapısı da önemlidir. Alacağınız aksesuar ile sürekli temas halinde olacağınızı unutmamanız lazım. Bu yüzden daha çok kir tutmayan, kolay soyulmayan yani kaliteli malzemelerden yapılmış ürünler tercih etmeniz gerekmektedir.

 

Banyo Aksesuarı İşinizi Kolaylaştıracak

Size görsel bir zevk sunan banyo aksesuarları ile hayatınız kolaylaşacak. Örnek verecek olursak havluluk kullanımı ile havlularınızın kırışmamasını ve dağılmamasını sağlayabilirsiniz, diş fırçalığı kullanımı ile ailede ki dış fırçası karışıklıklarını engelleyebilirsiniz. veya duş rafları ile şampuanlarınızı ayak altında kalabalık yapmasını engelleyebilirsiniz gibi…

Bedensel Engelli ve Yaşlı Bireyler İçin

Bedensel engelliler ve yaşlılar banyoda ihtiyaçlarını giderirken bedenlerini iyi şekilde kullanamadıkları için güçlük duymaktadırlar. Bunun için banyoda engelli ve yaşlı bireylerin hayatlarını kolaylaştıracak duş oturacağı, tutunma barı gibi yardım etmeye dayalı aksesuarlar üretilmiştir.

Sağlığınız İçin Önemli

Banyo aksesuarlarının kullanımı ile mikroplardan uzak kalabilirsiniz. Mesela insanlar tarafından yoğun şekilde kullanılan tuvaletlere, temizlik kağıdı dispenserleri konularak el değmeden kullanım özelliği ile bakterilerden uzak kalacaksınız

Aynı şekilde el kurutma makineleri kullanımı ile elinizi hiçbir yere temas ettirmeden sadece kurutma makinesine tutmanız yeterli olacak.

Aynı şekilde ecza dolabı kullanımı da oldukça önemlidir. Acil bir durum esnasında size gerekli olacak ilacı, pamuğu bunun gibi tıbbi tüm ihtiyaçlarınızı ecza dolabı içerisinde bulabilirsiniz.

Klozet kapağı da hijyen için üretilmiş bir banyo aksesuarıdır. Klozet kapağınızı istediğiniz renk ve motifte seçerek hem hijyen sağlarken bununla beraber iyi bir görüntüyü yakalayabilirsiniz.

Yazar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir