Avize Modelleri | Avizeler

Avize, ev ve iş yerinizi aydınlatan estetik olarak göze hitap eden aydınlatma ürünün adıdır.  Avizeler ilerleyen teknolojiyle birlikte enerji tasarruflu ampul kullanmaktadır. Led aydınlatma sistemleri ile birlikte  günümüz ev modasını belirliyor ve bu modayı daha estetik hale getiriyor.

Modern Avize Modelleri

Piyasadaki avizeler arasından en doğrusunu seçmek gerçekten maharet gerektiriyor. Evinizin salonu büyükse bol taşlı, birden fazla kollu modern avize seçilmelidir. Evinizin duvarlarıyla uyumlu bir model seçilmelidir. Barok tarzı, taş duvarları olan ya da o havayı yakalamaya çalışan bir kişiliğiniz varsa Safir Light Milano 3’lü ile evinize istediğiniz havayı verebilirsiniz. Daha sakin bir kişiliğe sahipseniz, evinizde açık renkli, beyaz ya da açık tonlardan bir avize seçmelisiniz. Safir Light Irmak 4’lü Şapkalı – Beyaz / Turkuaz  modeli açık tonlu ve modern görünümlüdür.

Salon dışında diğer odalarda avize kullanmak istiyorsanız, tek ya da iki ampullü sade ve modern görünen modelleri kullanabilirsiniz.

Yatak odasında kırmızı renkli Safir Light Samara ya da Petek avize tercih edilebilir. Mutfakta bulunan yemek masasını ya da çalışma odanızda bulunan masayı direkt olarak aydınlatmak istiyorsanız sarkıt aydınlatma armatürleri kullanılabilir. Avizenin altında bulunan alan yeterli ışığı alırken, masada değil de yakınında işiniz varsa gözlerinizi yormayacaktır. Avizeler ve abajurlar birlikte kullanılırsa güzel sonuçlar elde edilebilir. Parlak avize, loş abajur ikilisiyle istediğimiz aydınlıkta bir ortam sağlayabiliriz.

Sarkıt Avizelerin Kullanımı

Sarkıt avizelerin yeni kullanım alanı kafe ve restoranlardır. Ülkemizde gelişen kafe kültürüyle birlikte bu alandaki aydınlatma türlerine olan ilgi de artmıştır. Bu kafelerin müşterileri aşırı ışığa maruz kalmayacakları, loş alanları tercih ediyorlar.

 

Yazar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir