Armut Koltuk | Puf Koltuk Çeşitleri

Armut koltuk, üzerinde rahatlığın nirvanasını yaşayabileceğiniz yere yakın koltuk çeşitleridir. Genellikle armut şeklinde olduğundan bu ismi almıştır, fakat tasarımı sürekli güncellenen armut koltukların yeni modelleri rahat sandalye kıvamındadır.

Genellikle nargile kafelerde bol bol bulunan armut koltuklar rahatlığı ve temizliği nedeniyle tercih edilmektedirler. Kolay kirlense bile ıslak mendille silinerek gerekli hijyen koşullarına ulaşılabilir. Puf koltukların kullanıldığı bir diğer sektör oyun konsollarının bulunduğu kafelerdir. Burada da alçak televizyon üniteleri ile uyum sağladığından tercih ediliyor.

Evde Armut Koltuk Kullanılır mı?

Puf koltuklar ev içinde çok kullanışlı olabiliyor. Büyük bir salonunuz varsa ve koltuklarınız televizyona çok uzak kalıyorsa armut koltuk sipariş etmenin vakti gelmiş demektir. Evin koltuk takımını bir ileri bir geri çekerek zahmete girdiğinize değmez. Zahmetin yanı sıra evin parkelerine de zarar verirsiniz.

Benim çocuğum koltukların üzerinde zıplarken yüreğim ağzıma geliyor. Armut koltukların üzerinde istediği kadar zıplamasına izin veriyorum. Hem özgürlüğüne karışmıyorum hem de annelik görevlerimden biri olan çocuğumun güvenliğini sağlıyorum. Yemek masasında kullanılan puf sandalye modelleri de mevcuttur. Özellikle mutfakların görüntüsünü değiştiren sandalyeler aynı zamanda konfor sağlar.

Piyasada renk renk armut koltuk bulunuyor. Dilediğiniz rengi alıp evinize, iş yerinize koyabilirsiniz. Renklerin yanı sıra puf koltukların kumaşları da birbirinden farklılık gösterebiliyor. İsterseniz plastik esaslı imperteks, isterseniz petrolden üretilen polyester, isterseniz de suni deriyle kaplı armut koltukları tercih edebilirsiniz. Armut koltukların içerisinde genellikle strafor ve köpük bulunur.

Yazar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir