Antre Mobilyaları Nelerdir?

Antreler; evimizin dekorasyonu, kişiliğimiz, yaşam tarzımız ve zevklerimizle ilgili, evimize gelen kişiye ilk bilgiyi veren alanlardır. O yüzden burada doğru antre mobilyaları ve dekoratif öğeler kullanmak önemlidir. Birçoğumuzun müstakil evleri olmadığı için antrelerimiz doğrudan apartman girişlerine açılan dar alanlar olabilir ama doğru ışık ve mobilya, antrelerinizin her zaman güzel bir görünüme sahip olmasını sağlayacaktır.

Antre Mobilyaları

Antrelerde kullanılan çok çeşitli mobilya ve aksesuar bulunmaktadır. Ayakkabılıktan tutun da ayna ve bitkiye varana kadar her türlü objeyi antreleriniz için kullanabilirsiniz. Ayakkabılık, dresuar, portmanto, vestiyer, askılar gibi mobilyalar antrelerde sık kullanılan mobilyalardandır.

Ayakkabılık ve Portmanto

Son dönemlerde çıkan modern tasarım antre mobilyaları inanılmaz güzel dekoratif özelliklere sahipler. Hem ayakkabılık hem portmanto olarak kullanılan birçok model bulunuyor. Model ve tarz çok fazla olunca, mobilyada karar vermek çok kolay olmuyor tabi. Siz de Evidea’nın portmanto modelleri arasından bu zor seçimi evinizde otururken yapabilirsiniz.

Askılıklar ve Aynalar

Askılıklar genelde kış aylarında çok fazla ihtiyaç duyulan antre mobilyalarındandır. Soğuk kış günlerinde üzerimizde kaban, mont, bere, atkı vb. birçok kıyafet oluyor. Dolayısıyla da askılar her zaman antrelerin vazgeçilmezi oluyorlar. Duvar askıları ve ayaklı askılıklar olmak üzere genelde iki yaygın çeşidi bulunuyor. Antrenizdeki alana göre hangisini seçeceğinize karar verebilirsiniz.

Antrelerin vazgeçilmez dekorasyon mobilyası aynalardır. Özellikle küçük alanları geniş ve aydınlık göstermek için kesinlikle tercih edilmesi gereken mobilyalardır. Antrenizin müsaitlik durumuna göre boy aynaları da tercih edebilirsiniz.

Vestiyer ve Dresuarlar

Vestiyer genelde otel, lokanta gibi yerlerde insanların montlarını, şapkalarını bırakmaları için ayrılmış olan yerlerdir. Ancak son dönemlerde antrelerde kullanılan mobilyalar arasında da fazlaca yerini almaktadır.

Dresuarlar ise evlerde genelde dekorasyon amaçlı kullanılan, görsel açıdan cezbedici antre mobilyalarıdır. Genelde ayna ve bitkilerle kombin edilerek kullanılırlar.

BANK-BERJER

Antrenizin sahip olduğu alan yeteri kadar büyükse, berjer ya da banklar antrelere şıklık katıyor. Şıklığın yanı sıra evinize gelen kişi yaşlıysa oturarak ayakkabı ve kıyafetlerini çıkarmak isteyebilir. Misafirleriniz uzun yoldan gelmiş olabilir. Kısa bir soluklanma için mola vermek isteyebilir. O yüzden eğer antrelerinizde alanınız müsaitse tercih edebileceğiniz mobilyalardan biri berjer ya da banklar olmalıdır.

 

 

 

Yazar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir