Ailecek Yenen Yemeklere Yakışır Mutfak Masaları

Bir evin demirbaşlarından olan mutfak masaları salon ve mutfakların en önemli dekorasyon ürünlerinden biridir.

Mutfak masası denildiğinde akla gelen aile sıcaklığıdır. Bir masanın etrafında toplanan ve güne başlayan aile bireyleri, bu alanı bir buluşma noktası olarak görür. Son derece önemli olan bu alanın yaşam alanlarına dahil olması ve evin uygun bir yerinde bulunması gerekir. Genelde mutfağa yakın olan ve servis kolaylığı sağlaması açısından bu alanlarda yer alan masalar, evdeki kişi sayısına göre farklılık göstermektedir. Bazen yuvarlak masa çevresinde bazen de kocaman bir masa etrafında dizilen sevdiklerinizi bir araya toplayan bu alanlar her mekan için özel olarak seçilmelidir.

Kalabalık Aileler İçin Masa Seçimi

Açılıp büyüyebilen yemek masaları kalabalık aileler için son derece idealdir. Ailede kişi sayısı kadar olan kısmını günlük kullanırken, misafir geldiğinde de açarak genişletmek mümkündür. Ceviz malzemeden üretilen bu masalar, MDF ve ahşap olarak da satın alınabilmektedir. Evidea size birçok farklı malzemeden üretilen yemek masası seçeneklerini sunuyor.

 

Salonlarınızda ya da mutfaklarınızda uygun yer yoksa, balkonlarınıza yerleştireceğiniz masalar, sandalyelerle birlikte satılmaktadır. Şık bir masayı gösteren en önemli detay masa sandalye seti olmaktadır. Bu ürünleri tercih ettiğinizde masayla uyumlu sandalyeler de beraberinde alınmalıdır. Mesela sandalyelerinizin boyu masanızın boyuyla uyumlu olmalıdır. O yüzden masa ve sandalyenin ölçüsüne dikkat etmek masa takımı alırken dikkat edilmesi gerekenler arasındadır.

Mutfak ve Balkon Masaları

Şimdilerde çok sık karşılaştığımız albert genau şeklindeki balkon kapama sistemleri, bu alanların yemek masası ya da oturma alanı kullanılarak değerlendirmesini sağladı. Özellikle yaz aylarında balkon keyfi yapmak istediğinizde çok şık ürünler bulabilirsiniz. Oturma grubundan klasik sandalye masa takımı modellerine kadar çok sayıda seçenek karşınıza çıkacaktır. Aynı zamanda mutfak masası çeşitleri de dikkat çekicidir.

Küçük ve işlevsel olan masaların kullanılmasıyla tercih edeceğiniz mutfak dekorasyonunda hızlı yemek için tercih edeceğiniz alanlar yaratabilirsiniz. Küçük mutfaklarda açılıp kapanabilen mutfak masaları tercih ederek daha iyi bir alan yaratabilirsiniz. Özellikle açılır masa çeşitleri hala popülaritesini sürdürmektedir.

 

Yazar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir